HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jihlava - Vrchlabí 3:2

Vrchlabí dvoubrankové vedení v Jihlavě neudrželo

28.08.2007
Pavel Zeman, R.V.
Vrchlabští zaskočili Duklu na jejím ledě rychlým dvoubrankovým vedením, když Řehoře překonali Bárta a Tvrdek. Jihlavský Rytnauer ale brzy snížil a domácí nakonec zápas dokázali otočit.
přát., úterý 28.8.2007, 17:30
Jihlava
3:2
Řehoř - Ščerban, Štrach, Kuchyňa, Balčík, Míka, Duben, Martinka, Kanov - Krupka L., Bakus, Rytnauer - Kubát, Hradecký, Nekvasil - Krupka M., Hanzal, Říha - Slavík, Hrbatý
Ševčík - Červa, Hrach, Vyskočil, Chaloupka, Bendík, Višňák - Tvrdek, Pajič, Brynecký - Hruška, Horčička, Nevyhoštěný - Kříž, Přeučil, Gengel - Bárta, Vach, Nakládal
Třetiny: 1:2, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 11. Rytnauer, 33. Kubát (Balčík), 57. Kuchyňa (Kubát) - 4. Bárta (Vach), 10. Tvrdek (Pajič). Vyloučení: 12:17, navíc Říha (JIH) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Hráči Vrchlabí suverénně opanovali začátek klání. Milan Řehoř, čerstvě zvolená brankářská jednička Dukly, si hned ve 4. minutě vybral slabší chvilku, když nedokázal přikrýt slabé nahození z hole Michala Bárty - 1:0. Jihlavští se kvůli hlubokému pressingu hostí nemohli dostat z pásma. Agresivita borců z Vrchlabí nutila domácí k používání nečistých zákroků. Lukáš Krupka a po něm Kuchyňa oslabili svůj tým a hosté nemilosrdně trestali. Perfektní kombinaci vymyslel hostující útočník Rok Pajič. Křížnou přihrávkou našel dobře postaveného Kamila Tvdrka, ten sice trefil tyč, ale brankář Řehoř si nešťastně srazil kotouč do vlastní branky. Asi ani šest přítomných vrchlabských fanoušků nečekalo, že po 10.minutách bude na světelné tabuli svítit skóre 0:2. S odpovědí přispěchal domácí šutér Rytnauer. O puk obral zkušeného Vyskočila, mazácky si počkal až Ševčík roztáhne betony a nezaváhal - 1:2. V závěru první části ještě zahrozil Kříž, ale Řehoř jeho pokus vytěsnil koncem hole mimo tři tyče.

Svěřenci trenéra Jeřábka se před druhou třetinou zdrželi v šatně déle, než povolují pravidla, a tak hned v úvodu druhého dějství šli do oslabení. Kuriózní bylo, že se hrálo na obou stranách ve čtyřech. Až když jihlavští diváci začali vzrušeně vstávat ze sedadel, skočil domácí "opozdilec" Říha na led. Ve "zkrácené" početní převaze Jihlava spalovala jednu šanci za druhou. Prázdnou bránu postupně minuli Bakus, Rytnauer a v závěru přesilovky i třetí forvard první útočné formace domácích, Lukáš Krupka. Při hře čtyři na čtyři Jihlava srovnala stav zápasu. Před brankou se nejlépe zorientoval Jiří Kubát a zasunul kotouč za bezmocného ležícího Ševčíka, který ihned vystartoval po svých obráncích a důrazně jim naznačil, že takto si důslednou obranu rozhodně nepředstavuje - 2:2. Ve 39.minutě skolil Hanzal Michala Nevyhoštěného tvrdým, ale čistým zákrokem k zemi. Byl to jeden z mála momentů, který diváci mohli ve druhé části ocenit potleskem.

Domácí ve 41.minutě sice dopravili puk za brankovou čáru, ale Rytnauer si očividně pomohl bruslí. Rozhodčí neváhal ani vteřinu a rozpažil. V 46.minutě si černou pryž pronajal Bakus. Zoufalí hostující obránci už nevěděli jak domácího kapitána zastavit, a tak Bakusovi nasadili klasické "teploměry". Ani to nepomohlo a stop řekla až lapačka výborného Ševčíka. Slovo si musel vzít jihlavský Petr Kuchyňa. Čtyři minuty před koncem ukázkovou pumelicí rozhodl o hubeném vítězství jihlavské Dukly 3:2.

Jihlavská Dukla prohrála z šesti utkání na domácím ledě pouze jeden, a to proti ambiciózní Mladé Boleslavi. Nováček z Vrchlabí zatím nedokázal v přípravných zápasech žádnému soupeři vstřelit více než dva góly a nejinak tomu bylo i v Jihlavě.

Aleš Tomášek (HC Dukla Jihlava): „Už na rozcvičce bylo vidět, že Vrchlabí rozhodně nebude lehkým soupeřem. My k utkání přistoupili poněkud ležérně. Hosty posadil na koně hloupý první gól. První třetinu jsme celkově zaspali a byli všude o krok pozadu. V kabině jsme museli s kolegou zvýšit hlas, protože v zápasech před vlastním publikem se musí hrát s jiným nasazením. V dalším průběhu utkání jsme si vypracovali několik slibných šancí, ale buď jsme netrefili prázdnou bránu, nebo se puk zastavil na brankové čáře. Zápas se mohl vyvíjet jinak, kdybychom tyto možnosti proměňovali."

Václav Havlas (HC Vrchlabí): „Začátek se nám podařil. Nečekali jsme, že tak rychle povedeme 2:0. Kdybychom tento stav udrželi do konce první třetiny, Jihlava by určitě znervóznila. Od druhé části se hra vyrovnala a šance byly na obou stranách. Za poslední dvacetiminutovku si hráči vyslechli svoje, protože není možné jít tolikrát do oslabení. To nás stojí zbytečně moc sil. Pochválit musím Petra Ševčíka, který dnes chytal výborně."