HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Děčín - Vrchlabí 4:3

Vrchlabí body z Děčína neveze

14.01.2017
HC Stadionu se nepovedl venkovní zápas na děčínském ledě a po vyrovnaném utkání odjel s těsnou prohrou 3:4. Vrchlabí muselo dohnat dvoubrankovou ztrátu, což se jim ve druhé části také povedlo. Ve třetí třetině už ale na dvě branky domácích dokázali odpovědět pouze jedním gólem a Medvědům tak body zůstaly.
27.kolo, sobota 14.1.2017, 18:00
Děčín
4:3
Lavinger (Michajlov) – Málek, Molnár, Vaněk, Hříbal, Havlíček, Procházka J., Hucek, Kvaček, Michajličenko – Hašek, Volráb, Racek – Faigl, Oliverius, Zika – Vacek, Sýkora, Rubeš F. – Fojt, Kopta
Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků, Kadavý, Jandejsek, Chleborád – Čurda, Filip, Šťastný – Novák, Šimoníček, Bláha – Procházka M., Urban, Oppelt – Svoboda, Miškovský, Maďar
Třetiny: 2:0, 0:2, 2:1  Branky a nahrávky: 4. Racek (Oliverius), 17. Zika (Volráb, Hašek), 45. Oliverius (Zika), 51. Oliverius (Zika) – 22. Bláha (Novák), 38. Urban (Oppelt, Jirků), 57. Filip (Hejda). Rozhodčí: Hodač – Marek, Ovsík. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2, 4:3.

Jako první se do útoku dostali hosté, ale bylo z toho pouze zakázané uvolnění. Na druhé straně si zalapal Lavinger, na kterého šla střela Nováka. Ve 3. minutě diváci viděli pěknou akci domácích, ale Jelínek si se střelou Haška poradil. S čím si však neporadil byla dorážka Václava RACKA v čase 3:19, po nepodařené střele Oliveria. Medvědi tak otevřeli skóre utkání. V 5. minutě se také vrchlabští dostali do šance, Filip ale trefil pouze břevno branky. Následující minuty přinesly příležitost spíš domácím hráčům, ale také HC Stadion pohrozil střelami. V 10. minutě přišlo první vyloučení utkání, přesilovku si zahráli hostující hráči. Ti se sice hned usadili v útočné třetině Děčína, ale k žádné šanci se nedostali, domácí se osvobodili, a i další vrchlabský pokus byl zmařen vyhozením puku až k Jelínkovi. Medvědi se tak ubránili, a o pár vteřin později se sami dostali do výhody po vyloučení Bláhy. Domácí si přichystali několik střel na Jelínka, ale HC Stadion sehrál oslabení dobře a hned po vyjetí Bláhy na led se do samostatné akce dostal Filip, ale Lavingera opět nepřekonal. Další vyloučení na sebe nenechalo dlouho čekat, ale Vrchlabí si výhodu neužilo. Vyloučen byl také hostující Urban a síly na ledě se vyrovnali. V čase 16:10, kdy už byli Medvědi v kompletní sestavě, přidal další branku Děčína Lukáš ZIKA, který si to zamířil z trestné přímo na Jelínka a nedal mu šanci. Svůj tým pak poslal do oslabení Bláha, naštěstí pro vrchlabské hráče domácí výhodu nevyužili. Do šaten se tak šlo za stavu 2:0 pro domácí Mědvědy.

Do druhé části utkání vtrhli hosté s plnou parádou. Ve 22. minutě mohl za Vrchlabí skórovat Bláha, který ujel domácí obraně, ale s jeho střelou si Lavinger poradil. Co už však nelapil, byla rána opět z hole Tomáše BLÁHY, který se dostal do blízkosti děčínské brankáře a nemýlil se. Po obdrženém gólu se do šance dostal také domácí Racek, který sice mířil na vrchlabskou branku, ale Jelínek svůj tým podržel. Ve 27. minutě byl vyloučen domácí Hříbal, který tak připravil hostům šanci srovnat stav utkání. Přesilovku si HC Stadion moc dlouho neužil, protože za zásah do oblasti hlavy nebo krku si šel na trestnou lavici sednout Klement. Při hře 4 na 4 ale k žádné větší šanci nedošlo a po zkompletování obou týmů se pokračovalo se hrou nahoru a dolů. Oba týmy zkoušeli brankáře ze všech úhlů. Ve 32. minutě nebyla HC Stadionu uznána branka, kterou dosáhl kopnutím do branky Svoboda. Tohoto zakolísání málem využil Děčín, konkrétně Racek, který se dostal ke střele a málem se mu podařilo navýšit náskok. Jelínek se však zaskvěl skvělým zákrokem lapačkou. Vyloučení Procházky v čase 32:27 nepřišlo pro HC Stadion žádný užitek, domácí se ubránili a Rubeš navíc prověřil pozornost Jelínka. Ve 38. minutě přišlo vyrovnaní ze strany vrchlabského celku, kdy Patrik URBAN došoupal puk za Lavingerova záda a bylo to již 2:2. Poté musel rozhodčí napomenout hostující fanoušky, kteří po vstřeleném gólu zapálili pyrotechniku. Zápas naštěstí pokračoval, ale do konce třetiny už branka nepadla.

Do třetí části se tak šlo za nerozhodnutého stavu. Ten však dlouho nevydržel, v čase 44:15 poslal svůj tým do vedení domácí kapitán Michal OLIVERIUS po vzdušné střele, po které se Jelínek pouze ohlédl. Ve 47. minutě byl vyloučen děčínský Vaněk, Vrchlabí se usadilo v útočném pásmu a až po necelé minutě se Medvědům podařilo osvobodit. I po naskočení Vaňka do hry se hosté drželi a zkoušeli Lavingerovu pozornost. V 50. minutě byl vyloučen pro změnu také vrchlabský hráč. Tuto přesilovou hru využil v čase 50:26 děčínský Michal OLIVERIUS, který si tak připsal druhou branku v zápase, a zvýšil náskok Medvědů. HC Stadion se ale nevzdal a tlačil se dopředu. Lavinger musel vytáhnout svou lapačku proti střele Šťastného. Domácí chtěli přidat ještě jednu branku, ale vrchlabští hráči se nevzdávali a také se se dostávali před soupeřovu branku. V 56. minutě byl vyloučen hostující Maďar. To však nezabránilo Vrchlabí, aby vstřelilo branku. V čase 56:18 se to podařilo Martinu FILIPOVI, který využil chybu v rozehrávce Medvědů. Hned poté pálil také Jandejsek, jeho střelu ale Lavinger vyhodil do rohu. Svým vyloučením nahrál hostům Havlíček, ti tak mohli srovnat stav utkání. V posledních dvou minutách zápasu měl Lavinger plné ruce práce. HC Stadion to nakonec zkusil se šesti hráči v poli, ale ani nebezpečná střela na děčínského brankáře nepřinesla vyrovnávací gól. Vrchlabí z Děčína odjelo s prázdnou a tři body zůstaly Medvědům.