HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jablonec 10:5

Vlci odjíždí s desítkou

28.09.2016
Rival z Jablonce určitě nebude na první zápas proti Vrchlabí vzpomínat v dobrém. Vrchlabí v první třetině ještě váhalo, jak se Vlkům postavit, ale od druhé třetiny již bylo jasné, kdo bude zápasu udávat velení. Ve 21. minutě zápasu převzali domácí hráči vedení a do zaznění konečné sirény si již nenechali od Vlků nic diktovat.
4.kolo, středa 28.9.2016, 18:00
10:5
Jablonec
Jelínek (Abrahám) – Klement, Jejda, Jirků "A", Chleborád, Kadavý, Jandejsek, Pokorný, Tržický – Maďar, Filip "A", Šťastný, Novák, Miškovský, Svoboda, Čurda, Urban, Procházka, Oppelt, Šimoníček, Bláha "A".
Stejskal (Bouška) – Moravec, Pilař, Čechura, Pavlů "A", Zeman, Bílek – Šulc, Bříška, Tondr "C", Nevyhoštěný, Havlas, Gecko, Mulač, Brokeš, Frk, Babec, Homolka, Peřina.
Třetiny: 1:1, 5:2, 4:2  Branky a nahrávky:16. Svoboda (Miškovský), 21. Šťastný (Filip), 24. Maďar (Filip), 26. Kadavý (Miškovský, Jirků), 30. Šťastný (Filip), 34. Bláha (Čurda, Filip), 43. Urban (Čurda), 49. Maďar (Filip, Šťastný), 56. Urban (Jandejsek), 59. Bláha – 8. Nevyhoštěný, 29. Bříška (Šulc), 40. Nevyhoštěný (Zeman), 50. Pilař (Bříška), 55. Čechura (Peřina) . Rozhodčí: Tomáš Veselý – Mgr. David Potůček, Mgr. David Urubčík. Vyloučení: 8:9 + Novák (VRC) 5 min hrubost, Čechura (JAB) 10 OT, Tržický (VRC) OT . Využití:2:2 . V oslabení:1:0 . Diváci: 783. Průběh utkání:0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 6:2, 6:3, 7:3, 8:3, 8:4, 8:5, 9:5, 10:5 .

První třetinu začali lépe domácí, ve 3. minutě musel jablonecký Stejskal likvidovat střelu Jandejska. První vyloučení bylo na straně hostů, Vrchlabí však nedokázalo přesilovku využít. Bláha však byl ve velké šanci, když neprostřelil hostujícího brankáře z blízkosti a nikým nerušen. Hned po návratu na led mohl otevřít skóre jablonecký Gecko. Z trestné lavice vjel přímo do přihrávky, ale naštěstí pro HC Stadion trefil pouze tyč. Michal NEVYHOŠTĚNÝ ale byl tím, kdo Vlky dostal do vedení. V 9. minutě už to mohlo být o dvě branky – Tondr jel sám na domácího Jelínka, ten vytáhl svoje betony a zachránil svůj tým. Ani další vyloučení Vrchlabí nedokázalo využít. Domácí se však drželi v útočném pásmu a Stejskala prověřovali ze všech stran. Ve 14. minutě faulovali domácí. Jejich bránění ale přineslo ovoce a tak neinkasovali. Naopak v čase 15:54 vyrovnal brankou za záda Stejskala Daniel SVOBODA. V 18. minutě došlo k vyloučení jabloneckého Nevyhoštěného, domácí se ale nedokázali prosadit. A vteřinu před koncem první části byl vyloučen také domácí hráč. Do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Druhou část otevřel pro HC Stadion brankou Tomáš ŠŤASTNÝ, který trefil odražený puk a Stejskal neměl šanci. Svoje oslabení tak domácí zvládli na jedničku a navíc ve 24. minutě přidali další branku, tentokrát z hole Patrika MAĎARA, který se trefil z pravého kruhu. Na 4:1 zvyšoval Jan Kadavý, který mířil přesně k pravé tyči. Ve 27. minutě mohl snížit jablonecký Tondr, který jel opět sám na vrchlabského gólmana, ten ale předvedl dokonalý zákrok. Další vyloučení domácího hráče už byla Vlky potrestána, snižoval Kamil BŘÍŠKA, po jehož střele se puk odrazil od Jelínkova betonu přímo do branky. Také Vrchlabí využilo přesilovou hru. V čase 29:04 byl vyloučen Mulač, jehož nepřítomnost na ledě potrestal druhým gólem v utkání Tomáš ŠŤASTNÝ. Následovala série vyloučení v poměru 1:2, a tu dvojnásobnou pro domácí využil Tomáš BLÁHA, který doklepával puk do prázdné branky a navýšil na čtyřbrankový rozdíl. Ve 36. minutě bylo nařízeno trestné střílení pro Vlky. Bříška měl sice plán, ale jeho střela mezi betony Jelínka neprošla. Druhou třetinu zakončil gólem jablonecký Michal NEVYHOŠTĚNÝ, jehož druhá branka v utkání přinesla snížení na 6:3.

Třetí třetina začala opět brankou domácího Vrchlabí. V čase 42:11 zvýšil na 7:3 Patrik URBAN . Hned po jeho brance hosté vystřídali brankáře, namísto Stejskala se do branky postavil Bouška. V následujících minutách diváci viděli vesměs nezajímavý hokej, oba týmy se snažily držet puk a s útokem nespěchaly. Ve 49. minutě přidal další vrchlabskou branku Patrik MAĎAR , který se trefil pod horní tyč. Hned nato dostal trest domácí Tržický, který dostal 5 minut a trest do konce utkání. To Vlci využili a v 50. minutě snižoval na 8:4 Petr PILAŘ. V čase 51:42 se do úniku dostal domácí Klement, ale trefil pouze beton jabloneckého brankáře. Dvojnásobnou přesilovku poté mohli využít hosté, Vrchlabí ale skvěle bránilo. Povedlo se jim to až v čase 54:21, kdy se trefil Tomáš ČECHURA po nahrávce Peřiny. Autor jablonecké branky dostal hned po gólu osobní trest. Další vyloučení byla současně na obou stranách. V 55. minutě si diváci „užili“ také hokejovou bitku mezi Novákem a hostujícím Bříškou. Devátou branku přidal v 56. minutě Patrik URBAN, jehož druhý gól upravil skóre na 9:5. „Desítka“ na sebe nenechala dlouho čekat, minutu před koncem utkání zvýšil na konečných 10:5 Tomáš BLÁHA.