HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kadaň 2:3

Ve vyrovnaném utkání byla šťastnější Kadaň

11.08.2007
Jan Hanuš, David Schlegel
Ve čtvrtém přípravném utkání podlehli hokejisté Vrchlabí na domácím ledě před přibližně 600 diváky Kadani nejtěsnějším poměrem 2:3. Domácí tahali celý zápas za kratší konec. Dvakrát dokázali snížit na rozdíl jediné branky, ale naposledy se to podařilo Kamilu Tvrdkovi až půl minuty před koncem poté, co Vrchlabí dostalo možnost hrát v početní výhodě pět na tři.
přát., čtvrtek 9.8.2007, 18:00
2:3
Kadaň
Třetiny: 0:1, 1:1, 1:1  Branky a nahrávky: 31. Horčička (Valko), 60. Tvrdek (Hájek) - 11. Sedláček, 26. Jan Bauer, 58. Kadlec.
Asi šest set fanoušků vidělo v Elektromont Areně vyrovnaný zápas, který nakonec vyhráli hosté z Kadaně. Ti se ujali vedení v 11. minutě brankou Jakub Sedláčka v přesilové hře, když chyboval domácí útočník Valko. Ve 26. minutě pak gólmana Faltu překonal mladý útočník Jan Bauer, který je v Kadani na hostování z Karlových Varů. V polovině zápasu objel zezadu branku Valko, přihrál Petru Horčičkovi, který z voleje mířil do odkryté branky. Po druhé třetině mohl být stav vyrovnaný, ale po jedné šanci vrchlabských hokejistů zazvonila pouze konstrukce kadaňské branky.

Kadaň výborně bruslila a nakonec přidala i třetí branku, když se necelé tři minuty před koncem trefil osmnáctiletý útočník Martin Kadlec. Pak dostalo Vrchlabí ještě výhodu dvou mužů na ledě, ale půl minuty před koncem utkání už Kamil Tvrdek, mimochodem bývalý hráč Kadaně, jen snížil. V domácím dresu hrála dobře řada Pajič - Brynecký - Tvrdek, náhradního brankáře dělala Faltovi loňská jednička dorostu Lukáš Fesl.