HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Benátky - Vrchlabí 2:2

V Benátkách taktéž remíza 2:2

16.08.2007
Jakub Gabriel, Patrik Huber
V druhém zápase s Benátkami sehráli hokejisté Vrchlabí podruhé remízu. Již ve 4. minutě se prosadil v přesilovce Hořčička. Domácí odpověděli až v 47. minutě trefou Jakeše. V 54. minutě strhl vedení na stranu hostujících Rok Pajič. Domácí ale našli odpověď i na tento gól a necelé dvě minuty před koncem Kocman upravil na konečných 2:2.
přát., čtvrtek 16.8.2007, 18:00
HC Benátky
2:2
Hanousek - Beránek, Pešek, Nedbal, Gajda, Kaulfus, Svoboda, Ton, Tondr - Zajíček, Kristek, Mácha, Jakeš, Skořepa, Malý, Mařík, Kocman, Kadeřábek T., Kounovský, Kučera, Drak
Ševčík - Matějíček, Višňák, Vyskočil, Chaloupka, Bendík, Giba, Drbohlav, Kájínek - Tvrdek, Pajič, Brynecký, Valko, Horčička, Hájek, Dvořák, Přeučil, Gengel, Nakládal, Vach, Nevyhoštěný
Třetiny: 0:1, 0:0, 2:1  Branky a nahrávky: 47. Jakeš (Kadeřábek), 59. Kocman (Zajíček, Skořepa) - 4. Horčička (Chaloupka, Valko) , 54. Pajič (Brynecký). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1 / 0:1 / 1:1 - 1:2 - 2:2.
Že půjde o zápas plný nasazení, bylo zřejmé již od prvních. Do šance se dostal Lukáš Zajíček a hned vyzkoušel připravenost lapačky vrchlabského Ševčíka. Další minuty byly však v režii hostů. V přesilovce dorážel Pajič střelu Matějíčka ale netrefil cíl. Zanedlouho, ještě v téže přesilovce, se už mohli Vrchlabští radovat. Chaloupka zatáhnul puk do pásma, naznačil střelu, místo ní ale zvolil chytrou přihrávku na Petra Horčičku a pro něho již nebyl žádný problém dopravit puk do sítě.

Jasnou převahu dokumentoval i samostatný únik Roka Pajiče. Ten však na Hanouska nevyzrál. Později stejně pohořel Kamil Tvrdek.

Ve druhém dějství se hra vyrovnala, Benátky zkonsolidovaly obranu a byly velmi nebezpečné směrem dopředu. Do zakončování se dostával Lukáš Zajíček, Karel Nedbal nebo Martin Mařík. Na druhé straně nejvíce zahrozil zhruba v polovině druhé části střelou z levého kruhu Michal Nevyhoštěný. Dvacetiletý útočník přišel do Vrchlabí v létě z Liberce.

Třetí dějství přineslo nejhezčí hokejovou podívanou z celého zápasu. Benátky si při úvodních vyloučeních vytvořily tlak, nedokázaly se však dostat do vyložených šancí. Zato Vrchlabí bleskurychle kontrovalo. Rok Pajič s Danielem Bryneckým uháněli na bránu Jana Hanouska. Prvně jmenovaný střílel, Hanousek puk neudržel, ale Brynecký minul odkrytou branku. Karel Nedbal musel tento únik vrchlabských rychlíků řešit nedovoleným zákrokem. V následné přesilovce pálil velmi nebezpečně od modré Bohdan Višňák. Ve 47. minutě přišla chvíle kapitána domácích Jiřího Jakeše. Nádhernou hokejovou parádou, kdy si narazil puk z otočky o mantinel za bránou, obešel svého vrchlabského strážce, obkroužil svatyni hostí a střelou švihem vymetl horní růžek brány Petra Ševčíka. Jiří Jakeš jakoby dostal křídla a hned při dalším střídanání byl opět šanci. S trochou štěstí a velkou porcí hokejového umu se dostal přes dva obránce, puk ale dostal pod kontrolu příliš blízko gólmana a střelu namířil pouze do jeho výstroje. Převahu Benátek potvrdila střela Kaulfuse od modré. Ta po cestě několikrát změnila směr a nadělala Ševčíkovi velké problémy.

V 11. minutě třetí třetiny se u brány hostí strhla menší potyčka, když Jiří Drak oplácel poněkud nešetrný zákrok na Ondřeje Máchu. Rezultovaly z toho dva tresty do konce utkání pro Draka a Gibu navíc pro Gengela z Vrchlabí dvě minuty za hrubost. V přesilovce dostal touš na hůl Karel Nedbal, vypálil, ale střelu mířící pod víko Ševčík kryl.

Následně opět převzali taktovku hry hosté. Rok Pajič dokázal z ostrého úhlu prostřelit Hanouska a vedení bylo opět na straně Vrchlabí. To na tabuli svítil čas 53:55.

Necelé dvě minuty před koncem po velkém úsilí benáteckých hráčů přišlo vyrovnání. Lukáš Zajíček se pokoušel usměrnit střelu Josefa Skořepy, tu Ševčík pouze vyrazil. Martin Kocman stál na svém místě a doklepnul puk do branky.

Po remízovém utkání si obě mužstva vyzkoušela trestná střílení ve třech sériích. Jediný nájezd proměnil hned v té první vrchlabský Michal Nevyhoštěný, neuspěli Karel Vach a Petr Přeučil. Z mužstva Benátek neproměnil ani jeden z trojice Jiří Svoboda, Josef Skořepa a Josef Malý.

Reportáž byla převzata ze stránek soupeře.

Luděk Škaloud (trenér Benátek): "Utkání se určitě muselo divákům líbit, protože mělo dobré tempo na to, že to bylo pouze přátelské utkání. V první třetině nás Vrchlabí zaskočilo brankou v jejich přesilové hře. Od druhé třetiny jsme tu hru zpřesnili, dali jsme do toho větší důraz a začalo se to otáčet. Zaslouženě jsme vyrovnali ve třetí třetině po nešťastné brance jsme ožili a podařilo se nám vyrovnat. Myslím, že to je zasloužená remíza. Měli jsme o dokonce zhruba o osm střel více, a tady bych chtěl vyzdvihnout i výkon brankáře Ševčíka, ten zápas odchytal velmi dobře."

Vladimír Jeřábek (trenér Vrchlabí): "Bylo vidět, že jsme hodně unavení. Ten led tomu nepřidal, protože byl těžký a bruslit nám na něm moc nešlo. Spokojenost může být snad jen v tom, že jsme odehráli dobře tu první třetinu. Dali jsme gól, dostali jsme se do vedení, to se nám daří. Bohužel, měli jsme si vytvořit větší náskok a ten zápas rozhodnout. Byla tam vidět únava na našich hráčích proto jsem rád, že se nikdo nezranil."