HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Klatovy 4:3

Tři body zůstaly ve Vrchlabí

20.02.2016
Stejně jako v posledním venkovním zápase, i doma před domácími fanoušky HC Stadion prohrával po první třetině 0:2. A také rozhodla druhá část, kterou Vrchlabí vyhrálo 3:1. Čtyři minuty před koncem se trefil Matějka a domácí získali nakonec tři body.
34.kolo, sobota 20.2.2016, 17:00
4:3
Klatovy
Jakub Jelínek (Martin Abrahám) – Tadeáš Hejda, Patrik Lenoch, Jiří Jebavý, Jan Kadavý, Adam Jandejsek, Martin Matějček – Patrik Maďar "A", Martin Filip "C", Tomáš Šťastný, Jan Matějka, Patrik Urban, Jiří Šimoníček, Michal Procházka, Tomáš Jirků, Tomáš Bláha "A", Tomáš Oppelt, Daniel Vacek
Fedor Kukin (Filip Lejsek) – Jan Holý, Michal Špaček, Jakub Slavík, Matyáš Kubín, Ondřej Leština – Vojtěch Tulačka "A", Martin Beneš, David Michel, Martin Váchal, Jan Topinka "C", Tomáš Pacanda, Patrik Marcel, Martin Němec "A", Jakub Houfek
Třetiny: 0:2, 3:1, 1:0  Branky a nahrávky: 22. Šimoníček (Matějka, Kadavý), 24. Maďar (Filip, Šťastný), 29. Šimoníček (Bláha), 57. Matějka (Maďar, Jandejsek) – 4. Slavík (Tulačka, Beneš), 13. Tulačka (Holý, Beneš), 23. Marcel (Houfek). Rozhodčí: Svatopluk Kopeček – Martin Klouda, Radek Špringl. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 832. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 3:3, 4:3.

Poslední klání základní části dopadlo pro Vrchlabí skvěle. Pokud budou utkání Pelhřimova nakonec kontumována ve prospěch soupeřů, skončí horalé na třetí příčce!

V první části hry byli hosté nebezpečnější a efektivnější. Už ve čtvrté minutě se střelou od modré čáry prosadil Jakub SLAVÍK. Hráči Klatov byli v první části velmi aktivní. Faulem musel zastavit nebezpečnou situaci Matějček a nabídl hostům přesilovou hru. Tu Klatovští využili. Po ne zcela standardně provedeném vhazování se před brankou dostal ke kotouči Vojtěch TULAČKA a zvýšil na 2:0. Horalé mohli odpovědět několik vteřin před přestávkou. V šanci se objevil Jandejsek, ale Kukina nepřekonal.

Po přestávce nastoupily na led úplně jiné celky. Aktivní domácí se brzy dočkali snížení. První ze dvou branek Jiřího ŠIMONÍČKA zařídil skvělým pasem Matějka. Střelci zbývalo pouze „vykoupat“ hostujícího brankáře Kukina. Hosté si ale vzali rychle zpět své dvoubrankové vedení. Odražený kotouč uklidil za záda Jelínka Patrik MARCEL. Snaha domácích velmi rychle přinesla kýžené ovoce. Kontaktní branku zaznamenal Patrik MAĎAR. Všechny tři branky byly k vidění během necelých čtyř minut druhé části. Přesilová hra za nedovolené bránění Slavíka ještě nepřinesla vyrovnávací gól. Ten zařídil až Jiří ŠIMONÍČEK, když bekhendem přehodil ležícího Kukina. Čtvrtá desetiminutovka utkání byla čekáním na domácí branku. Ta nepřišla. Vedení mohl zařídit Martin Filip. Z otočky ale trefil pouze Kukina.

Pokud chtěli domácí přeskočit v tabulce Klatovy, museli vyhrát. Druhá přestávka jejich tlak ale otupila a blízko ke gólu byli hosté. Samostatný únik po pravém křídle ale dobře křižoval Kadavý. Společně s Jelínkem celou situaci vyřešili. Tlak stále nesílil, čas utíkal. Rozhodující chvíle přišla v sedmapadesáté minutě. Maďar poslal skvělou kolmici na Jana MATĚJKU a ten zasunul touš za levý beton Kukina. Závěrečná minuta a power play hostí už na výsledku nic nezměnila. Horalé se tak pravděpodobně budou moci radovat ze třetího místa.

Jiří Šimoníček (střelec dvou branek): "Už před zápasem jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého. K tomu, abychom začínali play-off doma, jsme potřebovali výhru. První třetina se ale zrovna podle našich představ nevyvíjela. Dostali jsme dva hloupé góly a hra za moc nestála. Naším největším problémem bylo, udržet se v útočném pásmu, takže jsme si nevytvořili ani nějaký pořádný tlak. Po první třetině se to samozřejmě v kabině řešilo a další třetiny už v našem podání vypadaly mnohem lépe. Už se nám dařilo udržet se delší dobu na puku před brankou soupeře a kombinovat tam. Myslím tedy, že jsme byli od druhé třetiny lepším týmem a Klatovy jsme přehrávali. Pak už šlo jen o to, proměnit šance. Zároveň jsem rád, že jsem k výhře mohl také gólově přispět. Konečně se mi po dlouhé době podařilo skórovat, už taky bylo na čase. Jsou zkrátka zápasy, kdy má člověk tutové šance a nepromění je, a pak přijde zápas, kdy se z minima vytěží maximum. Když pak navíc ty góly pomohou k vítězství, tak je to vůbec super pocit!"

Petr Hlaváč: "Jsem moc rád, že jsme to dnes ubojovali a moc děkuji fanouškům za fantastickou atmosféru. Teď ale půjdeme všichni slavit a až vystřízlivíme, napíšu podrobnější komentář." (smích)