HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Děčín - Vrchlabí 2:11

Stadion veze z Děčína tři body

06.01.2018
Skvělý zápas odehráli hráči Vrchlabí na děčínském ledě. Po první třetině vedli už 4:1, ve druhé přidali tři branky a poslední část vyhráli poměrem 4:0. Tři branky si připsal Miškovský, dva body za gól si připsal Kerekanič. Díky vítězství nad Medvědy se Vrchlabí posunulo v tabulce na 2. místo!
31.kolo, sobota 6.1.2018, 18:00
Děčín
2:11
Lavinger (od 15. Šticha) – Michajličenko, Tenkrát, Hříbal, Balcar, Kaltenböck, Chmel, Molnár – Zajan, Volráb, Fojt – Oliverius, Chovanec, Petráš – Vacek, Hašek, Kopta – Baránek, Amirov
Abrahám (Jelínek) – Tržický, Abraham, Pojkar, Jirků, Chleborád, Havránek, Matějček – Oppelt, Miškovský, Šimoníček – Urban, Kerekanič, Filip – Bláha, Šťastný, Moník – Procházka
Třetiny: 1:4, 1:3, 0:4

Branky a nahrávky: 5. Volráb (Hašek, Zajan), 33. Hašek (Molnár, Zajan) – 1. Šťastný (Havránek, Filip), 6. Filip (Procházka, Abraham), 10. Miškovský (Chleborád, Urban), 15. Miškovský (Urban, Moník), 28. Kerekanič (Šimoníček, Bláha), 28. Tržický, 34. Kerekanič (Šimoníček, Pojkar), 45. Bláha (Šimoníček, Pojkar), 47. Pojkar (Miškovský), 55. Havránek (Šťastný, Filip), 60. Miškovský (Urban, Jirků). Rozhodčí: Knapík – Goltsch, Janíček. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 543.

Začátek utkání patřil hostujícímu týmu z Vrchlabí. Po padesáti sekundách se trefil Tomáš ŠŤASTNÝ, který sklepl puk do branky. Následovalo vyloučení Jirků a šance pro Medvědy. Ale ve třetí minutě také na jejich straně přišlo vyloučení. Stadion ale znovu zaváhal a šel do tří po vyloučení Havránka. Po naskočen Jirků a posléze Zajan si domácí užili zkrácenou přesilovku, kterou dokázal využít v čase 4:21 Daniel VOLRÁB po přihrávkách Haška a Zajana. Dlouho ale vyrovnané skóre nevydrželo – v čase 5:17 znovu získalo Vrchlabí vedení zásluhou kapitána Martina FILIPAkterý střílel z otočky a překonal Lavingera. Domácí v sedmé minutě promarnili dvě velké šance na vyrovnání. V 9. minutě se Abrahám v brance musel pořádně otáčet, ale také Stadion se často vyskytoval u děčínské branky a dotíral na Lavingera. V čase 9:36 už Vrchlabí vedlo o dvě branky zásluhou Daniela MIŠKOVSKÉHO, jehož střela z pravého kruhu skončila až za záda děčínského brankáře. Medvědi se po této brance nemohli dostat do útočného pásma. Také vrchlabská obrana pracovala skvěle a střely odrážela ven z pásma. V čase 14:39 dostal Lavinger čtvrtou branku z hokejky Daniela MIŠKOVSKÉHO, který ho tak vyhnal z branky a nahradil ho Šticha. V 17. minutě byl vyloučen vrchlabský Urban za vysokou hůl a poskytnul domácím šanci vstřelit branku. Ani tentokrát ale Děčín neskóroval. Až po naskočení Urbana na led se do střely pustil Zajan, pokus ale nebyl úspěšný.

Druhá třetina začala volněji. Medvědi stále byli o krok pozadu oproti soupeři. HC Stadion v tempu nepolevoval a dál ostřeloval děčínskou branku. Ve 23. minutě se po chybě domácí obrany mohli hosté radovat, ale Balcar několikrát zakročil a poslal puk do středního pásma. Od 25. minuty diváci viděli jednu velkou šanci za druhou. Nejdříve Volráb sklepl puk před Abrahámem, který měl velké problémy puk udržet před brankovou čarou. Poté se znovu děčínský hráč prokličkoval až před vrchlabského brankáře. Tentokrát se Abrahám blýsknul skvělým zákrokem. A poslední šance Medvědů přišla z hole Oliveria, který vyslal pořádnou dělovku. I tak se ale skóre neměnilo a Abrahám držel svůj tým. Ve 28. minutě přišla chvíle pro Stadion. V čase 27:21 zvýšil na 5:1 Jan KEREKANIČ, který střílel do prázdné branky. O 11 vteřin později poslal střelu na Štichu Tomáš TRŽICKÝ, který zachytil odražený puk od děčínské obrany. Děčín začínal dělat čím dál více chyb, ale také jejich útok se dostal do pásma a ohrožoval Abraháma. A v čase 32:27 se Medvědy také prosadili – konkrétně Jaroslav HAŠEK, který překonal Abrahám a snížil na 2:6. Ani tentokrát jejich gól nezůstal bez odezvy – v čase 33:45 se trefuje znovu Jan KEREKANIČ a Stadion si bere zpět pětibrankové vedení. Na vrchlabské straně došlo k vyloučení ve 36. minutě. Hosté se znovu dobře brání a vyhazují až ke Štichovi. Ve 38. minutě se do velké šance dostal Hašek, k jeho smůle ale trefil pouze tyč. Ve 40. minutě se ještě Medvědi dostali před Abraháma, ale ani zblízka se jim nedařilo vstřelit branku.

Třetí třetina začala šancemi na obou stranách. Ani Oliverius ani Urban je neproměnili. Ve 45. minutě byl volný Šimoníček, který trefuje pouze tyč děčínské branky. O pár vteřin později ale Stadion další branku přidává – v čase 44:51 přihrál Tomáši BLÁHOVI Pojkar se Šimoníčkem, autor gólu tak přidal již osmou branku. V čase 46:24 se branka podařila i Davidu POJKAROVI, který střílel blízko Štichy a nemýlil se. Ve 49. minutě přišlo vyloučení na děčínské straně, čehož ale hosté nedokázali využít. Miškovský byl velice blízko gólu, ale Šticha mu nastavil lapačku. Stejný hráč pak orazítkoval děčínskou branku. Jen co byli domácí v pěti, přišlo jejich další vyloučení. Vrchlabští se sice dostávali do útočného pásma, ale branka nepadla. V čase 54:15 vstřelil desátou branku HC Stadionu Štěpán HAVRÁNEK, jehož střela z mezikruží našla cíl. Od 57. minuty se zápas už pouze dohrával. Poslední, jedenáctý gól Vrchlabí vstřelil v čase 59:58 Daniel MIŠKOVSKÝ, čímž završil svůj dnešní hattrick.

Petr Hlaváč, trenér HC Stadion Vrchlabí
Dnes velice povedený zápas, kde výsledek úplně neodpovídá průběhu hry, ale byli jsme velmi produktivní.
Co mě těší nejvíce, je to, že po velmi tvrdých tréninkových jednotkách mezi svátky, jsme na tom výborně po fyzické stránce.
Ve středu nás čekají posilněné Řisuty, tak se přijďte podívat.