HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Řisuty 4:2

Řisuty z Vrchlabí body nevezou, dlouho po nich ovšem sahaly

07.10.2015
Marek Komárek
Vrchlabští se v tabulce dotahují na ty nejlepší. Dnes se jejich pozice opět vylepšila díky domácímu vítězství nad celkem z Řisut 4:2. O lehké utkání se však nejednalo. Nerozhodný stav 2:2 zlomil až sedm minut před koncem trefou v přesilové hře Tomáš Šťastný. Odvážná slova trenéra Petra Hlaváče o předpokládané výhře se přece nakonec potvrdila.
7.kolo, středa 7.10.2015, 18:00
4:2
Řisuty
Jelínek (Abrahám) – Beneš, Lenoch, Klement, Jebavý, Kadavý, deCarvalho, Chleborád – Šťastný, Filip, Matějka, Bláha, Šimoníček, Mrňa, Jirků, Urban, Maďar, Oppelt, Blažej, Srnský, Krsek
Ilašenko (Škubal) – Kužel, Bílek, Muláček, Dostál, Bunda – Kos, Fortelka, Záleský, Brém, Arnošt, Náprstek, Slavíček, Kalla, Veselý, Sladký, Butor
Třetiny: 0:0, 1:1, 3:1  Branky a nahrávky: 22. Mrňa (Šimoníček, Bláha), 46. Mrňa (Bláha), 53. Šťastný (Lenoch, Matějka), 54. Bláha (Mrňa) – 21. Sladký (Náprstek, Kos), 49. Kalla (Veselý, Bunda). Rozhodčí: Veinfurter – Čížek, Runštuk. Vyloučení: 4:6 + Fortelka 10 min. za nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Středeční podvečer byl ve Vrchlabí vyplněn vyrovnaným hokejem, kde oba své týmy podrželi především brankáři. Hostující Řisuty se mohly prosadit hned v 1. minutě, ale Sladký domácí branku minul. Střelecky se nezadařilo ani Šťastnému. Stejně tak se ani jeden tým neprosadil v následujících přesilovkách. Hra se tedy přelévala ze strany na stranu a ani jeden tým se nedostal do výraznější šance. Až v 18. minutě ujížděl sám na branku hostů Bláha, ale na poslední chvíli mu puk hokejkou vypíchl hostující obránce. Z hostů měl poté šanci prosadit se Fortelka, Jelínek však střelu vyrazil. První třetina tak skončila bez branek.

Řisuty se však prosadily hned v úvodu druhé třetiny, Jan Sladký otevřel skóre. Radost však hostům vydržela sotva půl minuty, kdy dobře postavenému b>Mrňovi přihráli Šimoníček s Bláhou a stav byl vyrovnán. Ve 27. minutě nabídly Řisuty domácím opět možnost přesilové hry, ta však zůstala nevyužita. Ve 30.minutě mohl domácí poslat do vedení Šťastný, jeho tutovku Ilašenko lapil a zmařil mu i další šanci, ke které se Šťastný propracoval. Vrchlabí se sice i nadále tlačilo do útočného pásma, střely ale bezzubě létaly mimo, nebo trefovaly brankáře Ilašenka. V největší šanci na vedoucí branku se mohl prosadit před závěrečným hvizdem Mrňa, jenže ze slibné pozice přestřelil.

Svižně začala také poslední třetina, kdy si domácí opět hlídali útočné pásmo. A ve 46. minutě se konečně dočkali. Pavel Mrňa si vybruslil od mantinelu a svižnou ranou z úhlu zametl puk do horní části branky. Ani Řisuty nezaváhaly a ve 49.minutě bylo opět vyrovnáno. Po selhání vrchlabské obrany zůstal před brankou úplně nekrytý Jiří Kalla a se zakončením už neměl problém. V 53. minutě po vyloučení hostujícího Náprstka se konečně prosadil Šťatný a znovu poslal domácí do vedení. A v 54. minutě využil další šanci Bláha, který se po nahrávce Mrni trefil k levé tyči. Poslední pětiminutovka tak už byla v režii Vrchlabí, Řisuty už se k žádné šanci nedostaly, měly spoustu práce s obranou.

Vypjaté utkání zhodnotili jeho dva nejvýznamnější aktéři. V útoku zazářil Pavel Mrňa, který vstřelil dvě branky a na jednu nahrával. Naopak v defenzivní části týmu exceloval svými zákroky brankář Jakub Jelínek. Několikrát podržel Vrchlabí za nerozhodného stavu a soupeře ve velkých šancích vychytal.

O vlastním výkonu…

Jakub Jelínek: Z mého pohledu to byl určitě vydařený zápas. Měl jsem několik těžkých zákroků a až na dvě střely jsem vše vykryl, takže maximální spokojenost.

Pavel Mrňa: Nemám důvod k nespokojenosti. Zápas se celkově vydařil, zvítězili jsme a máme po zásluze tři body. Celkem se mi dařilo a jsem rád, že jsem pomohl týmu k další výhře. Zápas mi vyšel skvěle bodově a i herně to bylo taky dobré.

O samotném utkání…

Jakub Jelínek: Ze zápasu odcházím jak s herní, tak i výsledkovou spokojeností. První a druhá třetina sice nevyšla podle našich představ, ale třetí už byla jasně v naší režii. První perioda nebyla nějak příliš útočná. V druhé už to bylo o poznání lepší a měli jsme pár skvělých šancí. Ty jsme ale bohužel až na jednu nevyužili. Klíčový moment celého zápasu přišel až ve třetí třetině. Konečně začaly naše střely trefovat cíl a dostali jsme se do dvoubrankového vedení. Zápas nám tedy vyšel a jsem rád za tři body.

Pavel Mrňa: Úvod utkání nám vůbec nevyšel. Objevovaly se chyby v obraně, kde jsme často nechávali zapomenuté hráče a mohlo se nám to krutě nevyplatit. Naštěstí nás Kuba podržel a stav byl vyrovnaný. Ani my jsme ale nehráli pasivní hokej. Hlavně v druhé třetině jsme měli hromadu tutových šancí, které bohužel neskončili gólem. My jsme ale bojovali dál, šli jsme si za vítězstvím a nakonec se nám to vyplatilo. V třetí třetině už jsme střeleckou smůlu protrhli a dali důležité dva góly, na které soupeř už nedokázal zareagovat. Zvítězili jsme před domácími fanoušky, za což jsme velmi rádi a nyní už se chceme plně koncentrovat na sobotní zápas proti Žďáru.

A konečně také trenér Petr Hlaváč: Dnešní zápas bych ohodnotil slovy: "Konec dobrý, všechno dobré." Body jsou důležité, ale nepovedlo se námnavázat na výkon ze zápasu s Kobrou. Naštěstí nás podržel Jelínek a tak se soupeř výrazně gólově neprosadil. My jsme klasicky pár gólových šancí nedali a tak byl zápas až do konce vyrovnaný. Chyby si rozebereme a připravíme se na sobotní utkání se Žďárem, kde opět pro nás existuje pouze výhra za tři body. Tak nás prosím přijďte v co největším počtu povzbudit. Děkuji.