HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kobra 7:5

Proti pražské Kobře HC Stadion zvítězil a posouvá se opět na první místo

05.11.2016
Velmi zajímavé utkání nabídlo 12. kolo na vrchlabském stadionu. Domácí hostili pražskou Kobru. Po první třetině, kdy diváci viděli pouze jedinou branku a to navíc v domácí síti, byl zbytek utkání brankově bohatší. Přestřelku nakonec vyhrál HC Stadion, který tak poskočil na první místo v tabulce právě před jeho dnešního soupeře.
12.kolo, sobota 5.11.2016, 18:00
7:5
Kobra
Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků, Martin Matějček, Tržický, Jandejsek, Kadavý – Urban, Filip "C", Šťastný, Novák, Šimoníček, Bláha, Maďar, Miškovský, Čurda, Krsek, Kerekanič
P. Bílek (Langer) – Semrád, Vacek, D. Bílek, Kolařík, Verbík, Cafourek, Lang, Švaříček – Jakeš "C", Jedlička, Šteiner, Slanina, Tuma, Martin Matějček, Hlinka, Kuchta, Vlach, Pulkrab, Kučera
Třetiny: 0:1, 3:2, 4:2  Branky a nahrávky: 27. Matějček (Bláha), 30. Maďar (Matějček, Novák), 36. Maďar (Čurda, Miškovský), 41. Filip, 43. Hejda (Šťastný, Filip), 54. Šťastný (Filip, Urban), 60. Novák – 4. Slanina (Vacek), 22. Tuma (Jakeš), 38. D. Bílek (Vlach), 53. Vlach (Slanina), 60. Cafourek (Vlach). Rozhodčí: Veselý – Pechánek, Tash. Vyloučení: 8:7 + Klement (VRC) a Šteiner (KOB) 10 min OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1031. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:5, 7:5.

První třetinu započali domácí, i když neúspěšně. Ve druhé minutě se k puku dostali také hosté, ale jejich kombinace v útočném pásmu nic nepřinesla. Střela vrchlabského Miškovského se jen otřela o boční síť hostující branky. První gól viděli diváci ve 4. minutě – a vsítil ho pražský Michal SLATINA, který tak poslal Kobru do vedení. Nadále se oba týmy střídaly ve střelách. Ani Miškovský, ani Hlinka ale kýžený cíl netrefili. V 6. minutě byl vyloučen první hráč zápasu, na domácí straně. Vrchlabí se však ubránilo, ačkoliv hosté byli většinu přesilovku v držení kotouče. Dvě velké šance promarnili domácí – nejdříve Novák trefil pouze pražského Bílka a v 11. minutě trefil břevno Miškovský. Vrchlabští však nadále tlačili a hnali se dopředu. Ve 12. minutě byl velký závan před vrchlabskou brankou – naštěstí nikdo z pražských hráčů nedokázal puk dostat za Jelínkova záda. Opět se pokračovalo ve vyrovnaném hokeji. Další velké šance na sebe nenechaly dlouho čekat – v 17. minutě to bylo na vrchlabské straně z holí Nováka a Šimoníčka, druhý jmenovaný ale Bílka neprostřelil. Do protiútoku se posléze dostal Tuma, který nevyzrál na Jelínka. Před koncem první části byl ještě vyloučen domácí Matějček za hákování a nabídl tak Kobře příležitost navýšit náskok. I v oslabení ale dokázali hostům ujet tři na jednoho. Filipova přihrávka ale nenašla spoluhráče.

Prostřední část začala lépe pro hostujícího tým. Už ve 22. minutě navýšil náskok Kobry Lukáš TUMA střelou od modré. Vrchlabským se následující minuty nedařilo přejít přes střední pásmo, nakonec ale Klement vystřelil na Bílka. Ani dvě střely z hokejek pražských hráčů neskočily za Jelínkovými zády. Ve 26. minutě byl vyloučen hostující Verbík a jeho prohřešek potrestali domácí gólem - Martin MATĚJČEK tečoval střelu od modré z hole Tomáše Bláhy. Touto brankou se HC Stadion dostal do tempa a Bílek měl plné lapačky práce. Nevyzrál na něj však Šimoníček, Šťastný ani Bláha. Až v polovině utkání dokázal vyrovnat na 2:2 střelou do pravého horního rohu Patrik MAĎAR. Ve 33. minutě byl vyloučen také hráč hostů. Vrchlabským se přesilovka moc nedařila, ale přišlo další vyloučení v pražském týmu a domácí tak měli půlminutovou výhodu 5 na 3. Dvojnásobnou přesilovku však nevyužili a až když byla Kobra Praha ve čtyřech hráčích, podařilo se využít klasickou výhodu. Autorem branky byl opět Patrik MAĎAR, který střílel z blízkosti brankoviště a otočil tak vývoj utkání. Situaci si ale domácí zkomplikovali vyloučením Nováka a o 7 vteřin později také Hejdy. Kobra Praha tak měla téměř dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Netrvalo dlouho a hosté se prosadili – v čase 37:41 už bylo opět srovnáno, když pálil Dominik BÍLEK a jeho střelu Jelínek neudržel před brankovou čárou. Další branku už domácí nepřipustili. Před druhou sirénou byl ještě vyloučen hostující hráč, ale skóre se neměnilo.

Přesilovku využil hned zkraje třetí části vrchlabský Martin FILIP, který trefil odražený puk. Jejich aktivita byla odměněna dalším gólem za Bílkova záda. V čase 42:52 Filip nahrával Tadeáši HEJDOVI, který střílel k pravé tyči a navýšil náskok domácích. Po této brance si Kobra Praha vzala oddechový čas. Domácí však nadále tlačili, ve 45. minutě se fanoušci dožadovali uznání branky, kdy Hejda zavezl kotouč na svém těle za brankovou čáru. Rozhodčí ale gól neuznali pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Následovalo několik vyloučení. Současně byli vyloučeni vrchlabský Klement a hostující Vacek. Po půlminutě si šel sednout další hráč HC Stadionu a k nim se poté přidali ještě Filip a pražský Jedlička. Během této přesilové hry ale Kobra své výhody nevyužila. Naopak nabídla vrchlabskému týmu příležitost ke skórování vyloučením Jakeše. Ani HC Stadion ale výhodu neproměnil v branku. V 52. minutě netrefil prázdnou Bílkovu branku Miškovský, kterému v tom zabránila hůl jednoho z bránicích protihráčů. O minutu později snížil na rozdíl jediné branky Daniel VLACH a udržel tak pražské naděje na body. V 54. minutě ale HC Stadion znovu odskočil zásluhou Tomáš ŠŤASTNÉHO. Jelínek poté musel zasahovat proti Verbíkovi. V 55. minutě byl vyloučen vrchlabský Jandejsek za zdržování hry, hostům se ale přesilovka nedařila a domácí se ubránili. Od 58. minuty to hosté zkoušeli v šesti hráčích v poli. Také vrchlabský tým si vzal oddechový čas. Poslední minuta zápasu nabídla k vidění ještě dvě branky. V čase 59:16 ještě zdramatizoval závěr svou brankou Daniel CAFOUREK, který se trefil k levé tyči. A v čase 59:48 potvrdil výhru domácích trefou do prázdné branky Dominik NOVÁK při power play hostů. HC Stadion tak oplatil Kobře Praha porážku z prvního vzájemného zápasu a znovu se ujímá vedení v tabulce.