HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kolín - Vrchlabí 5:2

Produktivnější Kolín získal tři body

15.02.2015
Marek Komárek
Vrchlabští chtěli na ledě Kolína zabojovat o čtvrté místo zajišťující začátek případného čtvrtfinále na domácím ledě. Na začátku druhé části ale Kozlové vstřelili rychlé dvě branky a horalé celý zbytek utkání pouze dotahovali. Šanci přiživil Urban, ale ihned po jeho brance domácí rozhodli. Sympatický výkon Vrchlabí přinesl snížení v 59. minutě, aby v té poslední Kolín do prázdné branky potvrdil výhru 5:2.
32.kolo, sobota 14.2.2015, 17:00
Kolín
5:2
Moravec (Sejpal) – Pácal, Muláček, Kulhánek, Petira, Hanzl, Skokan, Barták, Nedbal – Malý, Morkes "C", Kadlec "A"- Jankovský, Zumr, Šifta – Hlavatý, Kozák, Jelínek
Neužil (Sobotka) – Hamerský, Lenoch, Kadavý, Jebavý, Klement, Hlaváč, Jakubec "C", Filip "A", Vlach, Jirků, Bláha "A", Krsek, Matějka, Urban, Fořt, Kerekanič, Srnský
Třetiny: 0:0. 2:0, 3:2  Branky a nahrávky: 23. Kadlec (Jankovský), 24. Morkes (Jankovský), 46. Jankovský (Morkes, Kulhánek), 52. Kadlec (Barták, Hanzl), 59. Zumr – 43. Urban (Fořt), 59. Lenoch (Matějka). Rozhodčí: Bejček – Laczko, Urubčík. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 840. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Do utkání vstoupili lépe domácí hráči, kteří zkraje první třetiny zaměstnali Neužila. Ten musel chytit pokus Jankovského a Morkese. O chvíli později tlačila Filipova formace domácí v jejich obranném pásmu, ale HC Stadion se branky nedočkal. Do konce třetiny jsme již byli svědky pouhých vyloučení, které nařídil rozhodčí Bejček.

Začátek prostřední části se povedl domácím hokejistům, kteří ve třiadvacáté minutě otevřeli skóre utkání zásluhou Jiřího Kadlece. Ten dostal přesnou přihrávku a zavěsil do pravého horního rohu. Za devětačtyřicet vteřin byl vyloučen hostující Urban a domácí potřebovali pouhých deset vteřin na to, aby své vedení navýšili. Tentokrát se o to zasloužil Petr Morkes. Oba brankáři se následně zaskvěli při šancích na obou stranách. Rozhodčí poslali v sedmadvacáté minutě Kolín do tří, ale hráči Stadionu svou šanci nevyužili. Do konce druhé periody mohl snížit Jan Srnský, ale jeho pokus přizvedl Pácal pouze do ochranné sítě.

Vrchlabí vyšel začátek třetí třetiny na výbornou. To se trefil dvě a půl minuty po jejím zahájení Patrik Urban a dal utkání nový náboj. O chvíli později si v3ak domácí vzali své dvoubrankové vedení zpět. Václav Jankovský byl včas na správném místě a rozjásal osm stovek domácích fanoušků. Ve dvaapadesáté minutě bylo s Vrchlabím zle, to se trefil Jiří Kadlec, který šikovně tečoval kotouč za záda Neužila. Stadion šel následně do tří, ale Kozlové svou šanci nevyužili stejně tak, jako předtím Vrchlabí. To se odhodlalo ke hře bez gólmana a výsledkem bylo snížení na 2:3. Kapku naděje vlil do žil vrchlabským hráčům Patrik Lenoch. O dvacet čtyři vteřin později bylo rozhodnuto. Hosté hráli i nadále power play, čehož využil Dominik Zumr, jenž uzavřel skóre dnešního utkání.

Josef Řeháček: Kolín je sice silný soupeř, ale hratelný, což se projevilo v první třetině. Ve druhé třetině nám Kolín dal dvě rychlé branky a i když jsme pak v poslední třetině dali gól, Kolín nám zase odskočil a už si vítězství pohlídal. Pro nás byla rozhodující špatná koncovka.