HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kobra 6:3

Pražská Kobra odjíždí bez bodů

04.10.2014
Dramatický závěr zápasu viděli dnes diváci na vrchlabském stadionu. Po první třetině, kterou ovládli domácí během prvních osmi minut 3:0, se pražská Kobra ve druhé části dotáhla a HC Stadion musel hájit výsledek. Ještě pět minut před koncem třetí třetiny nebylo jasné, snad se nepůjde do prodloužení. Jakubec a Klement ale svými brankami rozhodli o tom, že tři body zůstanou ve Vrchlabí po výhře 6:3.
4.kolo, sobota 4.10.2014, 18:00
6:3
Kobra
Neužil (Abrahám) – Hamerský, Lenoch, Skočovský, Jebavý, Klement, Hlaváč, Kadavý – Jakubec (C), Filip, A. Půlpán, Matějka, Bláha, Šťastný, Jirků, Vlach, Srnský, Oppelt, Marks
Bílek (Coufal) – Evan, Šteiner, J. Verbík, Ton, Cafourek, R. Verbík, Růžička, Vrba, Pohl, Čurda, Novák, Slanina, Borovanský, Malý, T. Půlpán, Kalla, Strnad, Paris, Kocman (C)
Třetiny: 3:1, 1:1, 2:1  Branky a nahrávky: 3. Jakubec (Aleš Půlpán), 8. Aleš Půlpán (Filip, Matějka), 8. Matějka (Bláha), 33. Hamerský (Lenoch, Filip), 60. Jakubec, 60. Klement (Matějka) – 18. Kalla (Tomáš Půlpán, Roman Verbík), 27. Čurda (Šteiner), 58. Slanina (Malý). Rozhodčí: Veinfurter – Pechánek, Maštalíř. Vyloučení: 11:13 + Verbík Roman a Verbík Jakub (oba KOB) 10 OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 865.

První třetina začala pro domácí Vrchlabí přímo pohádkově. Od prvních minut byli hráči aktivní a již ve 3. Minutě se dočkali kýženého výsledku – volný Jiří Jakubec prostřelil pražského Bílka a HC Stadion se ujal vedení v utkání. Ve velké šanci bylo poté Hamerský, Bílek si však s pukem poradil. První vyloučení v utkání jsme viděli v 7. minutě, kdy si přesilovku zahráli domácí. Ačkoliv se Kobře podařilo puk vyvézt z obranného pásma, v čase 7:19 početní výhodu využil vrchlabský Aleš Půlpán, který s posláním puku do branky neměl žádnou práci, a již to bylo 2:0. Třetí branku přidal půlminutu po té druhé Honza Matějka, který mířil nad rameno pražského brankáře a zvyšoval již na 3:0. V polovině třetiny tak domácí tým vedl o tři branky a zdálo se, že je rozhodnuto. Následovalo několik vyloučení na obou stranách, přesilová hra se ale hostům nevydařilo a skóre se neměnilo. Naopak, ve svém vlastním oslabení se do velké šance dostali vrchlabští, ale odkrytá branka zůstala po střele od modré prázdná. Také hosté zahrozili u Neužilovy branky, gólman se však stihl rychle přemístit a betonem odrazil střelu Půlpána. Kobra Praha se prosadila až v 18. minutě, kdy se měli hosté výhodu po faulu vrchlabského Hlaváče. Jiří Kalla se trefil nad břevno branky a snížil stav utkání na 1:3. Za stejného stavu se odcházelo do šaten.

Druhou třetinu začali domácí početní výhodou, která ale zůstala nevyužita. Naopak do šance se dostal hostující Čurda, ale střela z mezikruží se za záda Neužila nedostala. Ve 26. minutě se hostům dostalo šance dotáhnout se na Vrchlabí, když byl vyloučen nejdříve Vlach a chvíli nato Filip. A hned po dvaceti vteřinách pražský tým dvojnásobnou přesilovku zužitkoval – na rozdíl jediné branky snižoval Martin Čurda. V polovině utkání jsme opět mohli vidět dvojnásobnou početní výhodu, tentokrát na straně domácích. A také Vrchlabí se prosadilo a znovu odskočilo Kobře na rozdíl dvou branek po gólu Ondřeje Hamerského, který se trefil nad beton Bílka. Poslední velkou šanci druhé části jsme viděli v 39. minutě, kdy se Jakubec ocitl sám před brankářem. Trefil se ale pouze do výstroje a stav utkání se již neměnil – 4:2.

Třetí třetina započala vyloučením domácího Půlpána. Hráči Kobry se sice dostali do útočného pásma, žádnou velkou akci ale nevymysleli a přišlo vyloučení také na jejich straně. Sami se v oslabení dostali až před Neužilovu branku, Malý ale v pádu nezakončil. Domácí se ve zkrácené přesilové hře dostali k několika střelám, žádná se však za záda Bílka nedostala. Pokračovala hra nahoru dolů, hráči se střídali u soupeřovy branky, na gól však oba týmy čekaly marně. V 54. minutě přišlo vyloučení dvou hráčů za hrubost a oba celky měli velkou šanci vstřelit branku. Hostující Borovanský přihrával na Nováka, ten ale Neužila nepřekonal a na druhé straně to byli Šťastný s Bláhou, kteří jeli dva na jednoho, Šťastného střelu pokryl Bílek. Branky opět začaly padat až 2,5 minuty před koncem třetí části. Na rozdíl jediné branky se podařilo snížit pražskému Michalu Slaninovi. Poté byl vyloučen domácí Hamerský, Kobra Praha si vyžádala oddechový čas a pokračovala s šesti hráči v poli. Chvíli nato ale přišlo vyloučení na jejich straně a hostující Bílek se znovu vrátil do své branky. Oddechový čas využil také domácí trenér Řeháček a během poslední půl minuty jsme viděli jeho zúročení – na 5:3 odskočili domácí gólem Jiřího Jakubce, který v klidu zavezl puk až do prázdné branky. Poslední branku vstřelil Martin Klement, který ve spolupráci s Matějkou překonal hostující Bílka. HC Stadion Vrchlabí tak porazil na svém ledě pražskou Kobru 6:3 a připisuje si důležité tři body do tabulky.

Fotografie ze zápasu od Petra Krause si prohlédněte kliknutím zde.

Josef Řeháček, HC Stadion Vrchlabí : Čtvrtý zápas nám připravil těžkého soupeře. Podařil se nám nástup do zápasu a to si myslím, že rozhodlo. Po chybě v obraně nás soupeř potrestal první brankou. Úplně se nám nepovedl úvod druhé třetiny, soupeř se dostal do hry, my dostali druhý gól a zápas se začal přelévat. Pro nás bylo důležité, že jsme zase odskočili na 4:2. Poslední třetina se vyvíjela dobře, kluci hráli zodpovědně, pak jsme si zkomplikovali závěr obdrženou brankou a vyloučením. Pro nás bylo štěstí, že ve vlastním power play soupeř fauloval a síly se vyrovnaly. Závěr se povedl, Kobra udělala chybu, my jsme dali do prázdné a pak ještě pečetil Klement s Matějkou. Hru jsme zjednodušili, cpali jsme se do branky, bylo to lepší než proti Trutnovu. Musíme v tom pokračovat i nadále. A děkuju fanouškům za podporu a atmosféru. Po čtvrtém zápasu můžu říct, že do sezóny jsem vstoupili úspěšně.