HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Třebíč 4:3

Pojistka třetího místa byla úspěšná

03.12.2008
Lukáš Rousek & Jaroslav Andrle
Domácí hokejisté po dvou domácích prohrách v řadě zvítězili, když porazili Třebíč. Horácká Slavia bojovala do posledních chvil, ale i přes tento odpor se podařilo domácím hráčům strhnout vítězství v poměru 4:3 na svou stranu. O výhře rozhodl 40 vteřin před koncem svou druhou brankou v utkání Rok Pajič. V příštím kole, které je na programu v sobotu 6.12., zajíždí náš celek na led Havířova.
29.kolo, středa 3.12.2008, 18:00
4:3
Třebíč
Ševčík - Matějíček, Chaloupka, Chatrnúch, Štrach, Galvas, Vála (C), Bauer - Gajovský, Pajič, Beck - Fiedler, Krupka, Gengel - Konečný, Kříž, Látal - Nouza, Rusnák, Tvrzník.
Kovář - Hrbáček, Trončinský, Sedláček, Kaláb, Bulička, Sláma, Havran, Burian, Čech, Zahradník (C), Obdržálek, Pšurný, Nahodil, Klejna, Sojčík, Barus, Staněk, Burian, Stejskal, Přibyl
Třetiny: 0:1, 1:0, 3:2  Branky a nahrávky: 27. Rusnák, 48. Pajič (Beck), 51. Nouza, 59. Pajič - 15. Nahodil, 42. Klejna (Nahodil), 57. Čech (Nahodil). Rozhodčí: Pešina - Flégl, Šperl. Vyloučení: 4:7, navíc Chatrnúch (VRC) 10 minut + trest do konce utkání - Kaláb, Staněk (oba TRE) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1272. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Úvod první třetiny spíše připomínal rychlobruslařské závody. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a ani jeden z celků si nevytvořil výraznější střeleckou příležitost. Pokud pomineme ojedinělé příležitosti hostujícího Kalába z minuty druhé a domácího Kříže z páté a Gajovského z minuty šesté. V polovině první třetiny oba celky odpočívaly po rychlobruslařském tréninku. Z odpočinku se rychleji a pohotověji probrali hosté. Nikdo z diváků nemůže říct, jak se před brankářem Ševčíkem objevil hostující Nahodil. Když ale od Pšurného dostal milimetrově přesnou přihrávku, bylo jasné, že je pro Vrchlabí zle. Lukáš Nahodil věděl, co si s kotoučem počít a zasunul jej přesně do oné "malinké skulinky" mezi betony strážce domácí svatyně 0:1.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí hráči. Již od počátku bylo na ledě vidět, že teorii o vyrovnání by rádi přetavili v praxi. Vizitky Gajovského, Becka či Látala z úvodu druhé třetiny, byly jen začátkem toho, co mělo přijít. Ve čtyřiadvacáté minutě se do listiny střelců mohl zapsat domácí Rusnák, ale na kotouč bohužel pro domácí příznivce nedosáhl. Do branky se nedostal ani další střelecký pokus Rusnáka z minuty sedmadvacáté. Tento skončil v lapačce připraveného Kováře. Čisté skóre jinak skvěle hrajícího brankáře hostí padlo o minutu později. Po jeho ne zcela ideálním vyražení, se nejlépe zorientoval právě vrchlabský Štefan Rusnák a poslal kotouč tam, kde ho chtěli domácí příznivci mít 1:1. Třebíč ale zápas rozhodně nevzdala. Když pomineme příležitosti Baruse po výletu Staňka z minuty devětadvacáté nebo projektil Klejny z minuty dvaatřicáté, byla tu další velká příležitost Třebíče v minutě čtyřiatřicáté. To totiž před brankou domácích úřadoval Sojčík a Barus. Branka ale nepadla. Několik okamžiků nato, pronikal jeden z útočníků domácích sám na gólmana hostí. Byl ale zahákován Kalábem. Kaláb si odnesl trest 2+ 10 minut. Když ale v minutě třicáté sedmé zablokoval křížnou přihrávku dvou domácích útočníků, kteří jeli sami do protiútoku, hostující Havran, skóre se až do konce třetiny nezměnilo.

Úvod třetí části vyšel lépe hostům, když studenou sprchu domácímu celku připravil svou brankou dvě minuty po začátku třetiny Michal Klejna. Stačilo mu k tomu jen dobře se postavit a tečovat střílenou přihrávku Nahodila 1:2. Domácí neočekávaný úvod opravdu překvapil, což se projevilo zvolněním tempa jejich hry. K "oklepání" jim ale stačilo jen sedm minut. V minutě osmačtyřicáté se při přesilové hře, po skvělé přihrávce Becka přes brankoviště, trefil "pod víko" Rok Pajič 2:2. Poté se hrálo několik minut oboustranně opatrně. To až do chvíle, než se v jedenapadesáté minutě "urval" do rychlého brejku Tomáš Nouza, který dělovkou z kruhu prostřelil Kováře 3:2. Většina domácích příznivců si již po této brance myslela, že se drama konat nebude, ale konalo. Po taktické chybě domácího obránce Chatrnůcha, který dostal trest do konce utkání za krosček, a diskuzi s rozhodčím se Horácká Slavia nadechla k poslednímu vzdoru. S výhodou dvou mužů v poli se Třebíči podařilo skórovat. Martin Čech se v sedmapadesáté minutě, trefil od modré do černého, když mu "namazal" Nahodil 3:3. Vše už se schylovalo k prodloužení. Jenomže pouhých čtyřicet vteřin před koncem řádné hrací doby uzavřel brankový účet tohoto utkání nádhernou střelou od modré čáry vrchlabský Rok Pajič 4:3. Všechny body tedy zůstaly na domácím ledě, což vrchlabským zajistilo minimálně třetí příčku v konečném pořadí.

Trenér SK Horácká Slavia Třebíč:"Vrchlabí celou seznou prokazuje dobrou formu, má vynikající kulisu, je tady nadšení a my jsme věděli, že nás čeká těžký zápas. To se potvrdilo. Domácí byli aktivnější, měli víc střel.V závěru to bylo hektické. Když se nám podařilo proměnit přesilovou hru pět na tři, tak už jsme chtěli hrát na bod. Bohužel jedna z věcí kterou jsem hráčům před zápasem říkal, že tady musí být ukáznění a to bohužel nedodrželi. Dvě desítky a naprosto zbytečný faul v závěru utkání kdy máme puk na hokejce od obránce Slámy.Domácí nás potrestali, čímž vyhráli a mě nezbývá nic jiného, než jim pogratulovat".
Trenér HC Vrchlabí:"První třetinu jsme začali nedůrazně jak ve předu tak v zadu. I ten gól který jsme dostali, šikovná teč, ale to je nedůraz před naší bránou i v útočné třetině. První třetina byla nedůrazná tak jsme ji po právu prohráli. Jak se ten zápas vyvíjel tak ke konci se k nám přiklonilo štěstí v té přesilovce jsme to tečli. Co se týče vyloučení Chatrnůcha tak tam byly už takové drobné fauly předtím Pišty Rusnáka na toho hráče. To ještě rozhodčí nevyloučil. Ten druhej úder na ty záda už neměl bejt to ten hráč (Chatrnůch pozn. red) musí vědět, že to nejde. Já si myslím, že potom ten postup rozhodčího byl správný, to si ten hráč nemůže dovolit".