HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kolín 4:2

"Můj dům, můj hrad" (Stav série 2:1)

01.03.2017
Jan Přikryl
V úvodní třetině bylo vidět jedinou branku a to v hostující síti. Ve druhé třetině padly celkem tři branky. Dvě na straně domácích a jedna na straně hostů. Třetí třetina přinesla po jedné brance na obou stranách. Vrchlabí se v pátek na ledě Kozlů pokusí získat třetí vítězství a vybojovat si tak break ball.
OF3, středa 1.3.2017, 18:00
4:2
Kolín
Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků, Matějček, Jandejsek, Tržický, Erban – Procházka, Filip "C", Šťastný, Maďar, Šimoníček, Miškovský, Čurda, Urban, Novák, Svoboda, Oppelt.
Koutský (Stejskal) – Hanzl, Březina, Voženílek, Skokan, Barták, Hyšpler, Zdeněk – Malý "C", Semirád, J. Kadlec st., Morkes, Zumr, Panna, Krajňák, Pešek, Netušil, Kozák, Černý, A. Kadlec.
Třetiny: 1:0, 2:1, 1:1  Branky a nahrávky: 7. Filip (Klement), 33. Šťastný (Procházka), 34. Čurda (Miškovský, Jirků), 55. Urban (Jirků, Čurda) – 27. Panna (Malý), 45. Malý (Panna). Rozhodčí: Jechoutek – Svoboda, Schopf. Vyloučení: 5:3 + 10 min Klement (VRC) OT (zásah do oblasti hlavy a nebo krku). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1210. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Začátek zápasu začali aktivněji hráči domácího HC Stadionu. Ve 4. minutě se hostující Kolín dostal do první výraznější šance. Malý vypálil přízemní střelu z velkého úhlu, proti které neměl Jelínek sebemenší problém. Na druhé straně se do šance dostal Miškovský, ale jeho pokus tahem ztečoval jeden z hostujících obránců. V 6. minutě se hosté mohli dostat do vedení. Černý nenápadně nahodil na Jelínka a po jeho nepříliš jistém zákroku poskakoval puk v brankovišti, ale nikdo z Kozlů se k dorážce nedostal. Na druhé straně se potvrdilo „Nedáš, dostaneš“. Martin FILIP vypálil na branku, hostujícímu Koutskému vypadl puk z lapačky a dokutálel se až za brankovou čáru – 1:0. V 9. minutě se pokoušel o vyrovnání hostující Zumr, který šikovně tečoval, Jelínek však našel kotouč na svém betonu. V téže minutě přišla další šance Kozlů. Kadlec se snažil usměrnit puk za Jelínka, ale domácí brankář stihl včas sklapnout betony. V 11. minutě si z domácích hráčů udělal kužely Krajňák, Jelínka nepřekonal. Šestnáctá minuta přinesla pokus kolínského Kozáka, který Jelínek podržel v lapačce. Přesně minutu poté se dostal do úniku hostující Kadlec, mířil do pravého horního rohu, branku o milimetry přestřelil. Na druhé straně se dostal do šance Šťastný, ale jeho pokus Koutský bez problému pokryl.

Prostřední část začal opět aktivněji domácí HC Stadion. Ve 22. minutě se do zakončení prodral hostující Březina, Jelínek proti jeho pokusu úspěšně zakročil. Dvacátáčtvrtá minuta přinesla chybu domácího Nováka, po které se k puku dostal Malý, ale po jeho pokusu našel Jelínek puk v lapačce. Na druhé straně se ke střele od modré dostal Tržický, pro Koutského to nebyl nikterak těžký zákrok. Ve 27. minutě se po přihrávce Jirků dostal do zakončení Maďar, který ani na dvakrát Koutského nepřekonal. Na protější straně ledové plochy se již dnes podruhé potvrdilo „Nedáš, dostaneš“. Malý přihrál na levou tyč, kde pohodlně přehodil beton Jelínka Ondřej PANNA – 1:1. Minutu na to měli domácí šanci jít znovu do vedení. Šťastný se dokázal natlačit do brankoviště Kolína, kde udělal velký rozruch, ale kotouč za brankovou čáru nedokázal v tísni dostat. Ve 29. minutě se dostal do šance domácí Urban, který se natlačil před branku, ale tam předvedl výborný zákrok Koutský. Třicátá druhá minuta přinesla střelecký pokus Šimoníčka, Koutský jeho pokus vyrazil ramenem. Minutu na to se domácím přeci jen podařilo znovu dostat do vedení. Když to nešlo v přesilové hře tak udeřili domácí až po ní. Procházka poslal se štěstím kotouč mezi kruhy, kde do prázdné branky pálil Tomáš ŠŤASTNÝ – 2:1. O další minutu poté se domácím podařilo využít přesilovou hru a dostat se do dvoubrankového vedení. Miškovský našel dlouhou přihrávkou před brankou volného Martina ČURDU , který bez přípravy poslal kotouč pod horní tyč bezmocného Koutského – 3:1. Ve 38. minutě vytasil Koutský krásný zákrok lapačkou proti střele domácího Šimoníčka.

Závěrečnou část začali aktivněji domácí hráči HC Stadion. Ve 43. minutě nabral na levé straně rychlost domácí Svoboda, který vyslal tvrdou střelu, Koutský krotil puk na své hruďi. Ve 45. minutě se dostali Kozlové na dostřel jediné branky. Panna vyzval ke skórování svého „kapitána“ Josefa MALÉHO, který se trefil do černého – 3:2. Minutu na to se snažili hosté vyrovnat. Černého pokus mířil pouze doprostřed branky, kde si na jeho střelu počkal Jelínek. 47. minuta mohla přinést srovnání skóre. Malý na hranici brankoviště dorážel kotouč, ale trefil pouze domácího gólmana. V 51. minutě zůstal po zákroku hostujícího hráče ležet na ledové ploše domácí Jirků s krvavým šrámem v obličeji, ale rozhodčí se k nelibosti domácích fans nevylučoval. Minutu poté bylo nařízeno trestné střílení po zákroku na domácího Maďara. Maďar se rozjel a zvolil střelu do horní poloviny branky. Koutský si situaci pohlídal. 54. minuta šanci domácích k navýšení skóre. Procházka ujel obraně Kolína a tváří v tvář proti Koutskému pokusem mezi betony neuspěl. Minutu potom se to domácím přeci jen podařilo. Jirků nahazoval vzduchem na branku a Patrik URBAN dokázal kotouč ze vzduchu tečovat přesně k levé tyči hostující branky – 4:2.

Třetí zápas série vyšel lépe domácímu HC Stadionu, který si v domácím prostředí připisuje druhou výhru v sérii proti Kolínu a v sérii se ujímá vedení 2:1. Čtvrté utkání série se hraje na ledě Kolína v pátek 3.3 od 18:07 a SUPRAS vypravuje na toto utkání fanbus. Odjezd z Hostinného 15:10 a z Vrchlabí 15:30. Přihlásit se můžete buď na FB události anebo formou SMS na číslo 604 684 111. V autobuse jsou ještě volná místa, tak neseďte doma vezměte si volno a pojeďte podpořit kluky v dalším utkání play off.

Výsledky ostatních dvojic

Kobra Praha - Písek 6:7 po pr. Stav série (2:1), Klatovy - Pelhřimov 8:3 Stav série (3:0), Jablonec - Nymburk 3:1 Stav série (3:0), Žďár nad Sázavou - Trutnov 3:2 po pr. Stav série (2:1), Moravské Budějovice - Děčín 5:6 po sn. Stav série (1:2), Tábor - Klášterec 2:1 po pr. Stav série (2:1), Havlíčkův Brod – Řisuty 7:2 Stav série (2:1).