HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Klášterec 2:3

Klášterec si odváží body z Vrchlabí

19.11.2016
Jana Poskerová
Domácí Vrchlabí nestačilo na šestý tým tabulky. Hosté z Klášterce se dostali do vedení hned v první minutě, domácí stav vyrovnali, ale od 16. minuty, kdy padla druhá branka do domácí svatyně, to byl právě HC Stadion, kdo již celý zápas dotahoval.
16.kolo, sobota 19.11.2016, 18:00
Vrchlabí
Klášterec
Abrahám (Jelínek) – Klement, Hejda, Jirků, Matějček, Kerekanič, Jandejsek, Kadavý, Chleborád – Procházka, Filip "C", Šťastný, Novák, Šimoníček, Bláha, Maďar, Urban, Čurda, Krsek, Miškovský, Oppelt
Lukeš (Kaššák) – Žižka, Páleník, Běhula, Kuncl, Sklenička, Zicho – Tupý, Charousek "C", Toušek, Hrdlička, Vrtek, Strunz, Macháček, Zdeněk, Deveri
Třetiny: 1:2, 0:0, 1:1  Branky a nahrávky: 5. Matějček (Jirků, Bláha), 50. Bláha (Novák, Šimoníček) – 1. Strunz (Vrtek), 16. Charousek (Deveri, Vrtek), 48. Charousek (TS) . Rozhodčí: Barek, Laczko, Pechánek . Vyloučení: 9:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 974. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2,1:3, 2:3.

Hned od první minuty museli domácí dotahovat manko. V čase 00:55 se za Klášterec trefil Vladislav VRTEK, který Abraháma prostřelil mezi betony. Ve 3. minutě byl vyloučen hostující Toušek. Vrchlabí se ale přesilovka nedařila a vyrovnávací gól vstřelil Martin MATĚJČEK až po naskočení hráče na led. Od 6. minuty byl tak stav nerozhodný. Ani další vyloučení Klášterce domácí nedokázali proměnit v gól. V 7. minutě byl v obrovské šanci Procházka, ale střela mu nevyšla. Také na druhé straně se před brankovištěm děly věci. Charousek se sám řítil na Abraháma, ale jeho pravý beton byl na správném místě. Nepřesnosti a pomalejší tempo hry vyústily ve vyloučení domácího Matějčka ve 13. minutě. Ani Klášterec nedokázal využít přesilovou hru. Vedení na svou stranu si vzal po gólu Jiřího CHAROUSKA, který střílel do prázdné branky v čase 15:13. Do konce první části už diváci gól neviděli, na obou stranách bylo jen minimum šancí.

Druhá třetina mohla opět končit brankou v síti Vrchlabí. Charousek ale minul Abrahámovu svatyni. Vyloučení HC Stadionu v čase 20:34 poskytlo šanci hostům vstřelit další branku. Přesilovka se jim ale vůbec nepovedla, domácí se hravě ubránili. Ve 25. minutě byl vyloučen klášterecký hráč a výhodu mohl využít vrchlabský Šťastný, kterému ale kotouč přeskočil hůl. Další možnost skórovat měli domácí po vyloučení Kuncla. I po dobrých kombinacích a setrvání v útočné třetině ale branka nepadla. Ve 32. minutě se vrchlabským hráčům dostalo možnosti zahrát si dokonce čtyřminutovou přesilovku po vyloučení Deveriho za vysokou hůl. Ačkoliv se usadili v útočném pásmu, žádnou střelu na branku nevyslali, a navíc byl vyloučen Klement za hrubost. Dalším vyloučeným byl ve 37. minutě domácí hráč, ke kterému se o minutu později přidal spoluhráč. Hosté se ale k žádné větší akci nedostali, v čase 38:03 byl navíc vyloučen Deveri. Poslední minuta přinesla velkou šanci Klášterce, jehož hráč jel sám na domácího Abraháma, ale ten svůj tým v důležitém okamžiku podržel.

Na začátku třetí části byl vyloučen klášterecký hráč. Domácí se usadili v útočném pásu, dvě střely Matějčka ale za záda Lukeše neprošly. Ve 45. minutě přišlo vyloučení také na domácí straně. Klášterec byl sice v útočném pásmu, ale HC Stadion se úspěšně ubránil. V čase 47:00 byl vyloučen další vrchlabský hráč, navíc v čase 47:30 bylo nařízeno trestné střílení pro Klášterec. Jiří CHAROUSEK se postavil puku, vystřelil mezi betony, a ačkoliv Abrahám stihl zasáhnout, puk prošel až do branky a Klášterec navýšil vedení na 3:1. V 50. minutě dokázal snížit za domácí Tomáš BLÁHA, kterému přihrál Novák. Vrchlabí bylo od vstřelené branky aktivnější, ale ve 53. minutě se do šance dostali hosté, do horní tyčky střílel Strunz. Po vyloučení hostujícího Páleníka měli puk na holích domácí, ale k vyložené šanci se nedostali. Ani střela Bláhy nepřinesla kýženou branku. V 58. minutě byl vyloučen vrchlabský Hejda. HC Stadion si poté vzal oddechový čas a následně zkusil hru bez brankáře. Po vyloučení kláštereckého Páleníka se hrálo 5 na 4, poslední vteřiny hráli vrchlabští bohatší o dva hráče. Vyrovnávací branku však vstřelit nestihli a z bodů se tak radoval Klášterec nad Ohří.

Foto Petr Kraus