HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kolín 4:3

HC Stadion zvítězil na domácí půdě

05.03.2017
Opět vyrovnané utkání přinesl pátý zápas prvního kola play-off. Před domácími fanoušky se HC Stadion předvedl hned v první minuty, kdy se trefil Klement. Hostující Kozlové ale vyrovnali a ve druhé třetině se dostali do vedení. To jim sebral ve vlastním oslabení Novák a poté navýšil v přesilovce Filip. Kolín ale znovu dokázal vyrovnat a o vedení v sérii se postaral vrchlabský Šťastný, který 7 vteřin před koncem vstřelil čtvrtou branku do kolínské sítě.
OF5, neděle 5.3.2017, 18:00
4:3
Kolín
Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků "A", Matějček, Jandejsek, Tržický, Chleborád – Moník, Procházka, Filip "C", Šťastný, Maďar, Šimoníček, Bláha "A", Čurda, Urban, Novák, Svoboda, Miškovský, Oppelt
Koutský (Sejpal) – Hanzl, Březina, Voženílek, Skokan, Barták, Hyšpler, Zdeněk – Malý "C", Semirád, Kadlec J. st. "A", Morkes "A", Zumr, Panna, Krajňák, Pešek, Kadlec J. ml., Kozák, Černý, Kadlec A. Netušil
Třetiny: 1:2, 2:0, 1:1  Branky a nahrávky: 1. Klement (Šťastný, Procházka), 22. Novák (Jirků), 30. Filip (Klement), 60. Šťastný (Filip, Procházka) – 10. Panna, 18. Březina (Kozák, Zumr), 56. Panna (Semirád). Rozhodčí: Veselý Tomáš, Bc. – Doležal Ondřej, Klouček David. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1355. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Začátek zápasu patřil domácím, konkrétně Martinu KLEMENTOVI, který 45 vteřin po úvodním buly vstřelil první branku zápasu. Ve 4. minutě vypálil Voženílek, ale Jelínek si puk pohlídal. V 6. minutě domácí kombinovali v útočném pásmu, ale branka nepadla. Jelínek se poté musel bránit proti střele Hanzla. 8. minuta přinesla nepřesnou rozehrávku od Bláhy, do šance se dostal hostující Malý, ale trefil pouze tyč. Od modré čáry poté střílel Jandejsek, ale Koutský byl na svém místě. V čase 9:14 už bylo vyrovnáno zásluhou Ondřeje PANNY, který jel sám na Jelínka. První vyloučení zápasu přišlo na konci 10. minuty na vrchlabské straně. Hosté se ale k ničemu nedostali a po naskočení Jirků do hry byl vyloučen kolínský Skokan, následovaný Voženílkem. Dvojnásobná přesilovka ale kýžený gól nepřinesla. V 16. minutě domácí opět kombinovali v obranném pásmu hostů. Klementova střela pouze orazítkovala tyč. Už v plném počtu hráčů zaútočili Kozlové v 18. minutě. A v čase 17:39 se za hosty trefuje Marek BŘEZINA, který našel odražený puk před brankou. V 19. minutě střílel domácí Procházka, ale jeho pokus skončil v ochranné síti.

Druhá třetina začala vyloučením domácího Klementa. HC Stadion se ale osvobodil, a navíc v čase 21:18 ujel hostům Dominik NOVÁK a po položení Koutského střílel do prázdné branky. Nato byl vyloučen kolínský Barták. Zkrácenou přesilovku ale opět domácí nevyužili. 27. minuta přinesla střelu od Svobody, proti které Koutský použil svůj beton. Konec 29. minuty přinesl vyloučení na obou stranách. Ke kolínskému Černému se navíc přidal Zdeněk, takže vrchlabští hráči měli k dispozici přesilovou hru. Tu využil v čase 29:53 kapitán HC Stadionu Martin FILIP. Ve 34. minutě Jandejsek tečoval střelu na vlastního brankáře, naštěstí mimo. Ve 37. minutě byl vyloučen domácí Bláha, čehož chtěli využít Semirád a Kadlec. Ke konci třetiny ještě vyzkoušel Koutského Čurda, ale neúspěšně.

Ve třetí části byl vyloučen ve 42. minutě domácí Matějček. Vrchlabští hráči se ale několikrát vysvobozují a hosty tak k ničemu nepustí. 45. minuta přinesla vyloučení na straně Kozlů. HC Stadion se ale k žádné velké šanci nepropracoval a přesilovku nevyužil. Ve 49. minutě vyzkoušel pozornost jelínka Krajňák. Koutský zase lapačkou vychytal Bláhu. V 51. minutě byl vyloučen Hanzl, následně si šel odpočinout na trestnou lavici také domácí hráč. Hra ve čtyřech ale nepřinesla žádnou vyloženou šanci na gól. V 55. minutě se Jelínek postavil proti střele Kadlece mladšího. A v čase 55:19 bylo znovu vyrovnáno. Branku Kozlů vstřelil Ondřej PANNA, kterému přihrával Semirád. Jelínek si po této obdržené brance hlídal každý puk. 21 vteřin před koncem třetí třetiny mohl vstřelit vedoucí gól Šťastný, ale jeho kombinace s Procházkou minula cíl. Až v čase 59:53 k radosti všech domácích fanoušků vstřelil vítěznou branku Tomáš ŠŤASTNÝ a zajistil tak bod pro svůj tým. Do Kolína bude Vrchlabí zajíždět s vedením v sérii 3:2.

Martin Klement, autor první branky: "Klíčovým momentem byl podle mě čtvrtý gól od Tomáše Šťastného. Ještě je co zlepšovat, hlavně důraz, a musíme být více zodpovědní."