HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Děčín 2:1

HC Stadion vybojoval doma tři body

22.11.2017
Vendula Sahánková
Dnešní zápas se Stadionu povedl více, už po první třetině vedl 1:0. Zpět na led naskočil kapitán Martin Filip a asistoval u jednoho z gólů, jehož autorem byl Tomáš Bláha, který dal i předchozí branku. Vrchlabí ztrácí na čtvrtou Kobru už jen jeden bod, pražský celek prohrál proti HC Řisuty v samostatných nájezdech v desáté sérii.
20.kolo, středa 22.11.2017, 18:00
2:1
Děčín
Jelínek (Abrahám) – Abraham, Havránek, Niko, Pojkar, Jirků (A), Erban, Chleborád – Chalupa, Filip (C), Šťastný, Moník, Urban, Pšurný, Oppelt, Šimoníček, Bláha (A), Mach, Kerekanič, Krsek
Lavinger (Šticha) – Hříbal, Molnár (A), Chmel, Kaltenbock, Balcar, Tenkrát, Vaněk – Hašek (A), Volráb, Zajan, Vacek, Oliverius (C), Faigl, Chovanec, Chmelař, Amirov, Fojt, Kopta
Třetiny: 1:0, 1:1, 0:0  Branky a nahrávky: 8. Bláha (Pojkar, Jirků), 29. Bláha (Šťastný, Filip) – 29. Oliverius (Zajan). Rozhodčí: Pilný – Křivohlavý, Řezníček. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 619. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1.

Hned na začátku utkání se do střely opřel Pšurný, ale jeho rána jen orazítkovala břevno hostující branky. Ve 3. minutě se do akce dostali opět domácí, ale Bláhova formace se nedostala ke střele. Také hosté se činili, ale Jelínek střelu za záda nepustil. V 8. minutě přišla velká šance Děčina, ale Jelínek stále držel svůj tým. První branku viděli diváci v čase 7:55, kdy se trefil Tomáš BLÁHA a poslal Stadion do vedení. Ti se brankou nabudili a dál tlačili Děčín v jeho obranném pásmu. První vyloučení přišlo v polovině třetiny na straně hostů. Přesilovka se Vrchlabí ale vůbec nepovedla, hosté několikrát vyhodili puk až k Jelínkovi. Ve 13. minutě se snažil o gól Chmelař, ale minul. Také vrchlabští se snažili o branku, ale Urbanovi sjel puk z hokejky. I tak ale domácí ostřelovali hostujícího brankáře. Šimoníček ani Moník ale Lavingera neprostřelili, a Stadion dál vedl o jednu branku. Kuriózní situace nastala v 18. minutě, kdy Jelínek odvrátil branku v sedě.

Úvod druhé části patřil Šťastnému a jeho pokusu o branku, kdy puk tančil v brankovišti, ale nebyl nikdo z domácích, kdo by ho došťouchal do sítě. 22. minuta přinesla další vyloučení na děčínské straně. A v oslabení ujeli Hašek s Volrábem, naštěstí pro Jelínka puk Volráb nezpracoval přesně. Ani tuto přesilovku domácí nevyužili, dostali však další šanci v 27. minutě po vyloučení Chovance. Střelu Pojkara vyrazil Lavinger do rohu, následně Medvědi vyhodili přes všechny čáry. Ale v čase 28:15 už Lavinger nestačil na střelu Tomáše BLÁHY, kterému přihrával Šťastný s Filipem. Následovalo vyloučení Medvědů. I v oslabení ale Děčín zaútočil a snížil na rozdíl jedné branky zásluhou Michala OLIVERIUSE. Ve 32. minutě měl obrovskou šanci domácí Urban, ale nedokázal využít Lavingerovy zmatenosti v brance. Ani následná střela a dorážka od Šťastného nedopadly na úrodnou půdu. Dalšímu vyloučení Děčína předcházela střela od Zajana. Domácí poslali na Lavingera pár střel, ale největší šance přišla z hole Pšurného, který jel sám na děčínského brankáře.

Třetí část započal Krsek svou střelou. Domácí kombinovali pouze ve svém obranném pásmu. Ve 44. minutě přišlo první vyloučení vrchlabského týmu. Medvědům se ale nepodařilo ani usadit se v pásmu a Jelínka ohrozit. Ve 48. minutě si Zajan objel tři domácí obránce, ale přihrávka mířila na spoluhráče, který ji nečekal. V 50. minutě ztratil Zajan hokejku a tím ochudil svůj tým o útočné pásmu. Děčín se začal zvedat, ale byli to domácí, kdo posílal střely na brankáře. Šimoníček ale neuspěl. Pšurného bránil Kaltenbock, a tak nemohl střílet. V 56. minutě byl ve velké šanci Vaněk, jeho střelu Jelínek vyrazil ramenem. O minutu později to zkoušel i Filip od mantinelu, ale Lavinger byl na místě. Následovalo vyloučení na vrchlabské straně. Toho hosté využili a po oddechovém čase se rozhodli hrát v šesti hráčích. To se jim ale nevyplatilo a domácí tak oslabení zvládli. 11 vteřin před koncem zápasu se zaskvěl Jelínek, který vychytal střelu Kaltenbocka a následnou dorážku Zajana. HC Stadion tak vybojoval cenné tři body.