HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jablonec 10:5

HC Stadion rozehnal Vlky z Jablonce

20.12.2017
Parádní představení předvedlo před domácími diváky Vrchlabí, ve 27. kole přivítalo jablonecké Vlky. Ti byli jakožto lídři tabulky také papírově lepším soupeřem, ale HC Stadion ukázal svou sílu především ve druhé třetině, kdy vstřelil celkem šest branek. Tři body berou za vítězství 10:5.
27.kolo, středa 20.12.2017, 18:00
10:5
Jablonec
Jelínek (Abrahám) – Abraham, Pojkar, Jirků (A), Chleborád, Havránek, Matějček, Niko – Oppelt, Miškovský, Urban, Kerekanič, Filip (C), Pšurný, Bláha (A), Šťastný, Moník, Procházka
Hosnedl (od 29-40. min Petruželka) – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Korecký – Babec, Bříška (A), Tondr (A), Víšek (C), Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Gecko
Třetiny: 3:1, 6:3, 1:1  Branky a nahrávky: 2. Urban (Pšurný), 18. Miškovský (Urban, Pšurný), 19. Oppelt (Jirků, Pojkar), 27. Šťastný (Abraham, Filip), 28. Urban (Pšurný, Pojkar), 29. Niko (Abraham, Filip), 34. Šťastný (Filip, Procházka), 35. Urban (Niko), 36. Havránek (Filip, Šťastný), 56. Oppelt (Miškovský, Moník) – 5. Nevyhoštěný (Tondr L., Bříška), 26. Víšek (Gecko), 33. Babec (Mulač), 39. Víšek (Havlas), 59. Havlas (Korecký). Rozhodčí: Jaroš J. – Pechánek J., Roischel A.. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 602. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2, 6:2, 6:3, 7:3, 8:3, 9:3, 9:4, 10:4, 10:5.

Dnešní zápas začal velmi energicky. David Pojkar zkusmo vystřelil od modré a procvičil jabloneckého brankáře. Ale prvním, kdo Hosnedla prostřelil, se stal 65 vteřin po začátku Patrik URBAN, když s pomocí Michala Pšurného poslal puk do soupeřovy branky. Jablonečtí se pokusili o oplatu. Prvních pár pokusů Jelínek vychytal, ale v polovině páté minuty Michal NEVYHOŠTĚNÝ najel na přihrávku zpoza branky a s asistencí Lukáše Tondra a Kamila Bříška nedal Jelínkovi šanci a srovnal skóre na 1:1. Domácí se pokusili o protiakci, ale Procházka nezakončil přesně. První vyloučený hráč zápasu byl Babec za podražení v sedmé minutě. Vlci se snažili probojovat k Jelínkovi i v oslabení, ten se ale nenechal rozhodit a puk vychytal. Další vyloučení bylo opět na straně Jablonce. Domácím se ale přesilová hra nedařila a jablonecký brankář měl čas si oddychnout. První třetina byla plná akcí z obou stran, puk létal rychle sem a tam a oba týmy se snažili o další posun ve výsledku. Další střely se povedly domácím, když se nejprve sešli před brankou Patrik Urban, Michal Pšurný a Daniel MIŠKOVSKÝ a vzápětí Tomáš Jirků, David Pojkar a Tomáš OPPELT. První třetina tak skončila výsledkem 3:1 pro domácí tým.

Druhá třetina začala aktivněji ze strany hostů, kdy Jelínek musel střelu Koreckého vyrazit vyrážečkou. Po minutě hry bylo pískáno první vyloučení pro domácí tým a na trestnou lavici si šel sednout autor dnešní první branky Patrik Urban. Hosté se snažili využít přesilové hry, ale Jelínek jim nedal šanci a jednotlivé střely vychytal s ledovým klidem. Sotva skončil trest pro Urbana, tak šel na trestnou lavici Daniel Miškovský za sekání a hosté tak dostali další šanci na přesilovou hru. Té nakonec využili, když na začátku 26. minuty projel kolem domácích obránců Jan VÍŠEK a asistencí Michala Gecka prostřelil Jelínka. Vzápětí se snažil prostřelit Hosnedla Pšurný, ale bez úspěchu. Přišlo další vyloučení, opět na straně hostí, kdy na trestnou lavici zamířil Moravec za sekání a pro domácí tak nastala další přesilová hra. Té dokázali domácí využít naplno. Nejprve se proti brance hostí rozjel Tomáš ŠŤASTNÝ a využil přihrávky Abrahama a kapitána Filipa. O minutu později zvýšil skóre na 5:2 Patrik URBAN , kterému asistoval Michal Pšurný a David Pojkar. Hosté si po této brance vzali oddechový čas a domlouvali novou taktiku proti domácímu týmu, který byl jako rozjetý vlak. Další chybu ale opět udělal hráč hostí, když byl vyloučen za podražení a domácí tak dostali další šanci na přesilovou hru. Té využil Ján NIKO, když prostřelil od modré vše, co se dalo a další asistenci si zapsal Lukáš Abraham a Martin Filip. Na straně Jablonce došlo po této brance ke střídání brankářů – místo Hosnedla přišel do branky Petruželka. Hra se přiostřila a jedna střela následovala druhou. Ve 33. minutě se hostům povedlo prostřelit Jelínka a na rozdíl tří branek snížil Jiří BABEC s asistencí Jakuba Mulače. Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat a o minutu a půl později skóroval Tomáš ŠŤASTNÝ, kterému předložil puk Martin Filip spolu s Michalem Procházkou. A během necelé minuty dokončil hattrick Patrik URBAN za pomoci Jána Nika. V pořadí již devátou branku domácích dal Štěpán HAVRÁNEK, kterému asistoval Martin Filip a Tomáš Šťastný. Jablonečtí se pokusili o odvetu, ale skončilo to vyloučením Babce za hákování. Na konci hry v oslabení se ale vzmohli a Jan VÍŠEK prostřelil Jelínka za asistence Vojtěcha Havlase. Proti Petruželkovi se rozjel Pojkar, ale nepovedlo se mu ho prostřelit. Druhá třetina tak skončila výsledkem 6:3 ve prospěch domácích.

Na začátku třetí třetiny se do branky hostí vrátil zpět Hosnedl a Petružalka zůstal na střídačce. Po chvilce hry následovalo vyloučení v domácím týmu a pro jablonecké nastala další přesilová hra, kterou ale hosté nedokázali využít. Hra se přesouvala z jedné útočné třetiny do druhé, ale bez úspěchu. Ve 46. minutě zůstává ležet na ledové ploše domácí Tomáš Bláha a odjíždí na střídačku za doprovodu spoluhráčů. Hosté se rozjeli k akci k Jelínkovi, ten se ale nenechal zaskočit. První pokus od Víška vyrazil nad branku a druhý pokus Koreckého chytil do lapačky. Po dalším vyloučení v domácím týmu se hosté snažili znovu dobýt Jelínkovu branku, ale bez úspěchu. Domácí se pokusili i v oslabení zaútočit na Hosnedla, ale Moníkova přihrávka nešla Procházkovi přesně a tak se zakončení nepovedlo. Hra se znovu začala přesouvat ze strany na stranu. Oba brankáři měli co dělat, aby nepustili puk za svá záda. V 56. minutě se ale dočkal vrchlabský útok, když desátý gól vstřelil Tomáš OPPELT, když zpracoval nádhernou přihrávku od Daniela Miškovského a Filipa Moníka. Domácí dali další šanci hostím díky vyloučení dvou hráčů během dvaceti vteřin a hře 3 na 5. I tak se dokázal Martin Filip vymanit ze sevření Vlků, ujel jim, ale nedokázal přesně zakončit. V 57. minutě byla hra přerušena pro problémy s časomírou. Domácí zdárně překonali hru v oslabení, ale sotva se na ledě ocitli všichni hráči, tak se proti Jelínkovi rozjel Vojtěch HAVLAS a díky přihrávce od Ivana Koreckého Jelínka prostřelil. Zápas tak skončil 10:5 pro domácí.

Dnešní zápas byl plný napětí, vyloučení a hlavně branek. Domácí si tak připsali tři body do tabulky a jsou tak na čtvrtém místě se 43 body hned za Děčínem. HC Kobra Praha je v těsném závěsu se 41 body. Těšíme se na sobotní zápas v pražském Braníku a doufáme v další výhru.