HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Letňany - Vrchlabí 8:1

HC Stadion odjíždí z Letňan s prohrou

01.11.2017
Vrchlabí má za sebou nelehký zápas, ve kterém bohužel padlo na ledě soupeře vysoko 8:1. O vítězi rozhodla druhá třetina, ve které dokázaly Letňany vstřelit tři branky, na rozdíl od Stadionu, který branku nezaznamenal. Stejně dopadla i třetí část a Vrchlabí odjelo s debaklem.
14.kolo, středa 1.11.2017, 18:00
HC Letňany
8:1
Pírs (Hamalčík) – Saňa "A", Novák, Gebeš, L. Kučera, Chvála, Lytvynov, Beran – Lojka, Soukup, Honetschläger, Švarc, Havlůj, F. Kučera, Voj. Prchal, Kadaně "A", Vá. Prchal, Rousek, J. Kučera, Kotyra "C".
M. Abrahám (41. Jelínek) – Tržický, L. Abrahám, Hejda, Pojkar, Jirků "A",Chleborád, Havránek, Niko – Oppelt, Miškovský, Maďar, Šimoníček, Urban, Mach, M. Pšurný, Bláha "A", Šťastný.
Třetiny: 2:1, 3:0, 3:0  Branky a nahrávky: 2. Vá. Prchal (Voj. Prchal, Beran), 9. Kotyra (Kadaně, Honetschläger), 28. Lojka (Voj. Prchal, Lytvynov), 38. Kotyra (Honetschläger, Kadaně), 40. Kotyra (Rousek), 47. Chvála (Kotyra), 55. Švarc, 56. Rousek (Saňa, L. Kučera) – 6. Bláha (Šimoníček). Rozhodčí: Jan Jaroš – Ondřej Žídek, František Štěpánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 6:1, 7:1, 8:1.

HC Stadion se do utkání vrhnul po hlavě a Tomáš Jirků po pravém křídle najel do pásma a nahrál Tomáši Bláhovi, který se trefil pouze do betonu domácího brankáře Pírse. Vrchlabští se snažili zůstat v útoku, ale ve druhé minutě jim letňanští ujeli a Václav PRCHAL za asistence Vojtěcha Prchala a Václava Berana vstřelil první gól utkání. HC Stadion se začal držet v obranné třetině, ale Martin Abrahám neměl moc práce, protože obrana fungovala na výbornou. V šesté minutě se vydal Tomáš BLÁHA s Jiřím Šimoníčkem do útoku a jejich rychlá akce se vydařila a padnul gól pro HC Stadion. Michal Pšurný se vydal následovat Bláhu s Šimoníčkem, ale jeho střelu Pírs odrazil betonem. Letňaňští na odvetu nenechali dlouho čekat a v deváté minutě vyrazil jejich útok do akce, Martin Abrahám střelu Ladislava Kadaně vyrazil, ale rychlostí blesku se přiřítil Martin KOTYRA, který vstřelil gól v signalizované výhodě po faulu jednoho z bránících hostí na Tomáše Honetschlägera. O několik minut pozdějí se snažil dát vyrovnávací gól Patrik Urban, ale nahrávka mu nesedla na hůl tak, jak by potřeboval a vystřelený puk mu Pírs vykopl, který vzápětí stihl chytit střelu Patrika Maďara z druhé strany. V patnácté minutě zaútočil Tomáš Honetschläger, který zblízka vystřelil na Abraháma, ale puk jen cinkl o horní tyč a dopadl před brankáře a ten pak uklidnil situaci. Do odvetné akce se vrhnul Patrik Urban, který ujížděl přes celé kluziště proti Davidu Pírsovi, ale byl zastaven obranou Letců. Do konce třetiny se pak puk rychle přesouval z jedné na druhou stranu, ale prozatím již bez branek.

Úvodní vhazování do druhé třetiny vyhrál Michal Pšurný, vystřelil po ledě z pravého kruhu, ale David Pírs s ledovým klidem puk vyrazil. V 21. minutě bylo první vyloučení dnešního večera a to letenského Tomáše Chvály za podražení. Vrchlabští se snažili tvrdě zaútočit na Pírse, ale ten všechny jejich střely odrážel s ledovým klidem. První polovinu druhé třetiny byla hra vyrovnaná, ve 28. minutě však Vrchlabí přišlo o Michala Chleboráda, který zůstal ležet na ledě s otřeseným výrazem po srážce. Chleborád byl odveden na ošetřovnu, hra pokračovala 5 na 5. Jen pár sekund po odchodu vrchlabského hráče se probojovali letňaňští k Abrahámovi a Lukáš LOJKA za asistence Vojtěcha Prchala a Ivana Lytvynova vstřelil gól. V druhé třetině se již začalo více vylučovat, dalším na trestné lavici byl letňanský Ladislav Kadaně za nedovolené bránění a po pár minutách jej vystřídal spoluhráč Josef Saňa. Ke konci Saňova trestu si šel sednout na trestnou lavici vrchlabských David Pojkar za držení protihráče. Zkrácená přesilovka Letňan byla ve znamení boje o puk na zadním mantinelu, který vyhráli vrchlabští a odpálili jej za branku domácích. Ve 38. minutě domácí vstřelili další branku, tentokráte rukou Martina KOTYRY s asistencí Tomáš Honetschlägera a Ladislava Kadaněho a 38 vteřin před koncem třetiny si rychlou akci Martin KOTYRA zopakoval, pouze s jinou asistencí - Lukášem Rouskem.

Na začátku třetí třetiny se vrchlabští rozhodli vystřídat brankáře a místo Martina Abraháma přichází na led Jakub Jelínek. Oba týmy se snažili rozehrát rychlou akci k získání dalšího gólu, ale obrany byly pozorné a nepustili útoky k nějakým větším šancím. Ve 42. minutě ujel Tomáš Šťastný s Patrikem Maďarem do akce 2 na 1, avšak zakončením bylo razítko na zadním mantinelu. Letňaňští se snažili zamotat vrchlabské obraně hlavu, ale nepovedlo se jim to. Jiří Šimoníček se jako zázrakem zjevil mezi kruhy sám, vystřelil na Pírse, ale trefil pouze bránícího hráče Letňan. Ve 47. minutě nahrál Martin Kotyra Tomáši CHVÁLOVI, který přesnou střelou na šibenici vstřelil gól. Hosté se snažili zaútočit, ale jejich střely končily ve výstroji pozorného brankáře domácích nebo mimo branku. Vrchlabí se postavilo do obrany, bohužel to úplně nezvládl David Pojkar a šel si na 2min sednou na trestnou lavici za nedovolené bránění. Hosté ukázkově brání, Jelínek si tak může chvilku oddychnout. Odvetou letňanských se stal v 55. minutě gól Michala ŠVARCE, který to zvládl i bez asistence. Tomáš Tržický si šel na 2. minuty oddychnout na trestnou lavici za sekání. A přesně minutu po předchozím gólu se trefil Lukáš ROUSEK za asistence Josefa Sani a Lukáře Kučery střelou pod horní tyč. Hosté se snažili dále bojovat, avšak domácí je nechtěli moc pouštět ke slovu. Těsně před závěrem domácí Jan Kučera zkusil ještě vyprovokovat Jelínka a prostřelit jej, ale ten se nenechal rozhodit a střelu chytil. Konec zápasu nezvládl Daniel Miškovský, který po ztrátě puku v obranném pásmu domácích hodil hokejkou směrem ke své brance a odjel střídat.

Tento zápas se Stadionu nevyvedl a protentokrát domů žádné body nedovezl. Doufejme, že příští zápasy již budou v pozitivnějším duchu a budou nám na bodovém kontě bodíky přibývat a ne stagnovat.

Petr Hlaváč, trenér HC Vrchlabí

Včera to byla ostuda.
Nedaří se nám, myslím si, že do 30. min. to bylo minimálně vyrovnané utkání,ale nebyli jsme se schopni gólově prosadit. Zápas zlomil gól na 3:1 po 3x čistě prohrané buly. Pak jsme začali kupit chyby a po brance 4:1 rezignovali - zbytek zápasu hráči nedůstojně odchodili. Omlouváme se všem přítomným fans, kteří nás, i za velmi nepříznivého stavu, povzbuzovali.
Děkujeme a snad se v sobotu všem 3-bodově odvděčíme.

Hodnocení hráče
Tomáš Bláha #91

K zápasu: Zápas se mi hodnotí špatně, protože výsledek mluví za vše. Za stavu 4:1 se nám všechno sesypalo jak domeček z karet, vůbec nic nám nevycházelo, i když jsme paradoxně byli lepším mancaftem. Chtěl bych se omluvit za cely tým fanouškům! Padla na nás deka, z který musíme najít cestu ven. Věřím, že v sobotu uděláme maximum, aby vrchlabská hokejová rodina byla zase spokojena!
Ke gólu: Můj gól?? V mé hokejové nepohodě se snažím střílet odkud to jen jde a tentokrát mi tam ta střela od modrý padla. Doufám, že už to teď bude lepší ve všech směrech.