HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jablonec - Vrchlabí 4:3

HC Stadion neveze z Jablonce ani bod

08.11.2017
Vendula Sahánková
Stadion bojoval do poslední chvíle, přesto se jim dnes proti Vlkům nezadařilo. V první třetině jim Jablonec dal jeden gól, ve druhé nejprve skóre navýšil na 3:1, ale vrchlabští dokázali srovnat na 3:3. V poslední třetině se však jablonečtí trefili ještě jednou a tak si Stadion neveze domů ani jeden bod.
16.kolo, středa 8.11.2017, 18:00
Jablonec
4:3
Hosnedl (Petruželka) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Tondr Martin, Pilař, Zeman – Homolka, Bříška (A), Tondr Lukáš (A), Víšek (C), Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Babec, Gecko
Jelínek (Abrahám) – Abraham, Havránek Tržický, Niko, Pojkar, Moník Jakub, Hejda, Erban – Maďar, Urban, Šťastný, Oppelt, Jirků (A), Bláha (C), Miškovský, Moník Filip, Pšurný, Mach, Šlaicher
Třetiny: 1:0, 2:3, 1:0  Branky a nahrávky: 4. M.Tondr, 26. Pilař (M.Tondr, Brokeš), 32. L.Tondr (Bříška, Žalud), 45. Nevyhoštěný (M.Tondr, Mulač) – 22. Miškovský (Pšurný, Erban), 36. Miškovský (Pojkar, Erban), 37. Maďar (Urban). Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 3:3, 4:3.

První periodu začali lépe hosté, kteří se ihned po buly vrhli do útoku. Ve 4. minutě mohl vrchlabský Oppelt otevřít skóre utkání, ale trefil se mimo branku. Nedáš – dostaneš se v tu chvíli potvrdilo – v čase 3:49 dostal Vlky do vedení Martin TONDR. 6. minuta přinesla další velkou akci na straně Jablonce, Pilař se sice dostal k puku, ale nezpracoval ho správně. První vyloučení přišlo na jablonecké straně, hosté ale šanci ke srovnání nevyužili. Po naskočení Homolky na led byl vyloučen Pšurný a také Vlci si zkusili výhodu. Málem se to povedlo Pavlů, který střílel od modré čáry, do branky se ale puk nedostal, navíc před Jelínkem se strhla menší strkanice. Další vyloučení přišlo ve 13. minutě na domácí straně. Ani tentokrát se vrchlabským hokejistům nedařilo kombinovat v útočném pásmu. V 15. minutě se s pukem rozjel na Hosnedla Miškovský a poslal na něj prudkou střelu, se kterou si ale brankář poradil. Stadion se snažil smazat jednobrankové manko a na gólmana padalo hodně střel. V 18. minutě to byl znovu Miškovský, kdo se dostal mezi kruhy, ale střílel přímo do Hosnedla. Další vyloučení bylo na vrchlabské straně. Vlci se sice dostali do pásma, ale ani jednou na Jelínka nevystřelili.

Do druhé části vstoupili hosté ještě oslabeni o jednoho hráče. Oslabení ale zvládli a ve 22. minutě od modré nahazoval puk Niko. V čase 21:57 se vrchlabským podařilo vyrovnat zásluhou Daniela MIŠKOVSKÉHO, kterému přihrál Pšurný. O minutu později už mohl jít Stadion do vedení, ale samostatný únik a následná střela nevyšla. 24. minuta přinesla vyloučení na hostující straně. I tak se ale Stadion dostal do přečíslení dva na jednoho, a Hosnedl se v brance hodně zapotil! Gól padl v čase 25:39 do vrchlabské branky. Dobrou kombinaci předvedli Brokeš, Tondr a Petr PILAŘ. Jeho střelu ještě tečoval hostující obránce. Domácí se druhou brankou nabudili a tlačili vrchlabské hráče. Jelínek měl plné lapačky práce. Polovina utkání přinesla další vyloučení, tentokrát za potyčku u střídaček. Urban navíc dostal navíc dvě minuty a Jablonec měl tak další přesilovku. Využít ji ale nestihli. V čase 31:44 ale přeci jen Vlci odskočili na rozdíl dvou gólů. Lukáš TONDR zachytili letící kotouč a sklepl ho až za Jelínkova záda. O několik vteřin později diváci slyšeli, jak puk trefil tyč vrchlabské branky. Ve 34. minutě přišlo další vyloučení na obou stranách. Toho málem využil Stadion, konkrétně Bláha, který se postavil do přihrávky, jeho teč ale Hosnedl zastavil. V čase 35:07 se jim ale branka povedla. Opět byl u puku Daniel MIŠKOVSKÝ, který zůstal osamocený přes Hosnedlem a snížil tak náskok Vlků na jednu branku. A hned poté v čase 36:22 se trefil Patrik MAĎAR přímo mezi betony Hosnedla. Velké šance se střídaly na obou stranách. Minutu před koncem druhé části se do šance dostal Bříška, ale Jelínek puk za záda nepustil.

Bříška byl také první, kdo vystřelil na Jelínka ve třetí třetině. Ve 44. minutě se do akce pustili hosté, střela od Jirků by dopadla na úrodnou půdu, ale Hosnedl předvedl skvělý zákrok. Poté přišlo vyloučení na jablonecké straně. Přesilovku si ale Stadion dlouho nezahrál, vyloučen byl také Moník. A v čase 44:38 Vlci udeřili počtvrté, konkrétně Michal NEVYHOŠTĚNÝ, který dostal přihrávku od Tondra. Další vyloučení přišlo ve 48. minutě na vrchlabské straně. Do šance se ale dostal Bláha, ale hokejka ho neposlechla, a tak z toho nic nebylo. O minutu později se Jelínek blýsknul skvělým zákrokem proti Bříškovi. Také Stadion zahrozil v útočném pásmu. Dostal se do situace 3 na 1, ale prázdnou brankou netrefil zásluhou Bříšky, který skočil do přihrávky. 52. minuta přinesla další šanci Vrchlabí, od modré střílel Havránek. Čechura od modré nahazoval kotouč před Jelínka, kterému vypadl z lapačky. Obranný zákrok ale předvedl Abraham a šance z toho nebyla. Do další akce se znovu dostal Bříška, který střílel na Jelínka z otočky. Vrchlabský gólman byl ale všude a nepřipustil další branku. V 58. minutě byl ještě vyloučen Brokeš za zdržování hry. Na konci zápasu to hosté ještě zkusili bez brankáře, čehož málem využil Moravec, který ale ze středního pásma netrefil prázdnou branku. Jablonec tak zvítězil těsně 4:3.

Petr Hlaváč, trenér HC Stadion
Po včerejším utkání jsme velmi zklamaní. Hráli jsme dobře, sahali po bodech, ale nakonec nemáme nic. Všem hráčům musím poděkovat. Plnili taktiku, se kterou jsme do zápasu šli, na ledě nechali srdce. Nemáme se za co stydět, bylo to naprosto vyrovnané, přesto vyhrál šťastnější. Musíme i dál tvrdě pracovat, bojovat. Je jedno v jaké sestavě v sobotu nastoupíme, když budeme hrát s takovým zaujetím, tak to bude dobré.