HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Bilina 7:4

HC Stadion je blíže k ukončení série s Draky

04.03.2015
Třetí utkání prvního kola play-off se odehrálo na vrchlabském ledě. Hned první třetina rozhodla o tom, že Vrchlabí je blíže k postupu do dalších bojů. Do bílinské branky vstřelili domácí celkem sedm branek, čtyři z nich padly v první části. Draci již nestačili jejich vítězství nijak zvrátit a odjíždějí s prázdnou.
3.kolo, středa 4.3.2015, 18:00
7:4
Bilina
Neužil (Abrahám) – Hamerský, Lenoch, Kadavý, Jebavý, Klement, Hlaváč, Skočovský, Jakubec, Filip, Vlach, Bláha, Jirků, Šťastný, Matějka, Urban, Fořt, Krsek
Chabr (Horák) – Veselý, Fučík, Brettschneider, Polák, Macháč, Bittner, Jirkovský, Havlůj, Kýhos, Přeučil, Piewak, Procházka, Zdeněk, Zíka, Štěpánek, Sekerka, Petráš, Kotov, Vrba
Třetiny: 4:1, 2:2, 1:1  Branky a nahrávky: 5. Šťastný (Filip, Hlaváč), 8. Matějka (Fořt, Klement), 9. Klement (Matějka, Urban), 12. Matějka (Hlaváč), 29. Skočovský (Šťastný), 32. Šťastný (Filip, Skočovský), 45. Urban (Fořt) – 12. Havlůj (Kýhos), 22. Kotov (Zdeněk), 40. Sekerka (Kýhos), 54. Zdeněk (Zíka). Rozhodčí: Jechoutek – Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 6:10 + Hamerský (VRC) 10 min. OT, Bláha (VRC) 5 + OK, Havlůj (BIL) 10 min. OT, Petráš (BIL) 10 min. OT + KO. Využití: 1:0.V oslabení: 0:1. Diváci: 1037. Průběh utkání: 4:1, 6:3, 7:4.

První třetina určila zápasu jasný ráz. Vrchlabí se v ní prezentovalo čtyřmi brankami, na které už Bílina nedokázala patřičně zareagovat. Úvod zápasu nezačaly týmy příliš aktivně. Větší šanci divákům nabídl až Tomáš Šťastný, který si s ní bravurně poradil. Objel si čtyři protihráče a svůj um předvedl i hostujícímu brankáři Chabrovi. Ihned po gólu si Draci znovu zavařili, Vrchlabí mělo k dispozici první přesilovku zápasu. Tu ale nevyužilo. Domácí však nezaháleli a odskočili Bílině na dvě branky. Po asistenci Fořta a Klementa se prosadil Jan Matějka. Tlak vrchlabských hráčů neutichal a po pár minutách přišel velký vzruch, o který se zasloužili rozhodčí. Rozhořčení domácí se museli smířit s neuznáním jejich třetího gólového zásahu. Vrchlabí ale na třígólový náskok nemuselo dlouho čekat. Po nahrávkách Urbana a Matějky se k puku dostal Martin Klement a nezaváhal. HC Stadion pak přidal další kousek, jehož autorem byl Jan Matějka. Famózní vrchlabský začátek začal pro Bílinu psát ten nejhorší možný scénář. Draci ale částečně zkorigovali, když Aleš Havlůj dostal kotouč do Neužilovy branky. Následně měli možnost přidat i další góly. Doslova ideální šance se jim naskytla, když se octli v přesilovce pět na tři. Tu ale nevyužili a po první třetině se vedlo mnohem lépe domácímu celku.

Na začátku druhé třetiny dostal domácí do svízelné situace Bláha, který se provinil proti pravidlům a za zásah do oblasti hlavy a krku putoval do kabin. Bílina se chytila možnosti snížit na rozdíl dvou branek a Arten Kotov vykřesal pro Draky malou jiskřičku naděje. Vrchlabí si ale vypracovávalo i nadále šance. Do úniku se dostala dvojice Matějka a Klement, která na Chabra nevyzrála. Hru brzdila vyloučení na obou stranách. V době, kdy měly obě strany na ledě po čtyřech hráčích, vsítil branku David Skočovský. HC Stadion opět vedl o tři branky a byl při gólové chuti. O gól na 6:2 se postaral Tomáš Šťastný, který vymetl horní růžek Chabrovi klece. Draci ztráceli na domácí čtyři branky a začínali jim téct nervy. Do konce utkání byl tak vyloučen i bílinský hráč. Petráš putoval do sprchy za nesportovní chování. Na závěr druhého dějství vstřelil Martin Sekyrka třetí branku hostujícího výběru. Divákům se v druhé třetině nabízela atraktivní podívaná, když v ní obě mužstva vstřelili po dvou brankách.

Závěrečná část utkání se dohrávala spíše už z povinnosti, Vrchlabí si drželo vedení a o výhře domácích málo kdo pochyboval. Třetinu začala větší aktivitou Bílina, avšak Neužil byl vždy připraven a střely pokryl. Úvodní branku třetiny naopak opět obstaral krkonošský celek, konkrétně se jednalo o Patrika Urbana. Ten samý hráč byl následně současně s hostujícím Kotovem vyloučen. Urban si odseděl 2+2 a Kotov obdržel 5+OK. Posléze se do šance dostali Draci. Machač mířil nad břevno Neužilovi branky. Následně mířil mimo i vrchlabský Filip, který mohl zařídit pětigólové vedení. Místo toho přišla branka bílinského Zdeňka Jakuba, která už nic neřešila. Ke konci zápasu už týmy neprojevovali touhu po dalších brankách a zápas skončil 7:4.

Josef Řeháček (trenér): Dnes to bylo v rychlosti. Výborná první třetina. Škoda byla toho úplně zbytečného gólu ve hře pět na tři. To se nesmí stávat, ale stane se to. My měli navíc před tím gólovku. Hlavně, že nám vyšel začátek. První třetina 4:1, měli jsme to mít pod kontrolou. Ještě trochu i ve druhé třetině jsme hráli. Na konci šel Urban sám na gólmana, neproměnil a oni okamžitě snížili. To se musí pohlídat. Nedá se gól, ale nemůžou okamžitě mazat na druhou stranu a dát gól oni. Navíc zbývalo sedmnáct vteřin do konce druhé třetiny. Celou sezónu nás trápí ty hluché oblasti, vedeme, koncentrace na bránění není taková, hráči mají chuť hrát dopředu. Kolikrát si uděláme zbytečné nervy. Třetí třetina se dohrávala, chybělo tempo. V pátek musíme prostě přijet a ukončit sérii.

Tomáš Šťastný (v utkání 2+1): Oni hráli klasicky jako vždycky. Od začátku není na prvním místě hokej. My na to nechtěli reagovat. Strhnout jsme se téměř nenechali, zvládli jsme to v pohodě, ale některé góly byly opravdu zbytečné. Ty hluché fáze jsou o tom, že oni se snaží do nás jít, prát se. My se to snažíme ustát, ale občas začneme být trochu laxní, bojíme se trochu asi jít do soubojů.