HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Třebíč 3:0

Falta vychytal svoji první nulu

14.11.2007
Jakub Gabriel
V R C H L A B Í - Vrchlabí si připsalo po dlouhé době vítězství na domácím ledě, když si poradilo s Třebíčí 3:0. Domácím vyšel úvod zápasu, když se v polovině první třetiny ujali dvoubrankového vedení během jedné minuty. Ve druhé části přidal třetí trefu Tvrdek, který pojistil vedení vrchlabských hráčů již o tři branky, což hosté nedokázali dohnat, navíc nevstřelili jedinou branku. Falta tak vychytal první nulu a pomohl domácím ke třem bodům. V tabulce zůstává Vrchlabí na čtvrté příčce, odskočilo Kadani o tři body. V dalším kole 1. hokejové ligy zajíždí Krkonošské mužstvo do Šumperka, kde sehraje s Draky své první vzájemné utkání.
21.kolo, středa 14.11.2007, 18:00
3:0
Třebíč
Falta - Rýgl, Vála, Vyskočil, Hrach, Bendík, Chaloupka - Tvrdek, Pajič, Gengel, Brynecký, Přeučil, Kříž, Bárta, Hruška, Jech, Nevyhoštěný
Nedvídek - Bulička, Hrbáček, Kaláb, Kolafa, Pálka, B. Sláma, L. Sláma - Bula, J. Burian, V. Burian, Čech, Dibelka, Dolníček, Kubica, Látal, Matušík, Nahodil, Oliverius, Přibyl, Zahradník
Třetiny: 2:0, 1:0, 0:0  Branky a nahrávky: 10. Pajič (Tvrdek) 11.Brynecký (Kříž) 36. Tvrdek (Gengel). Rozhodčí: Hribík - Čížek, Prchal. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1466. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0.

Od prvních minut utkání začali domácí náporem, Třebíč se do třetí minuty nedostala vůbec ke kotouči, a když ano, tak ho zase odevzdali na hole vrchlabských hráčů. Tlak zastavil Jech, když se nechal vyloučit, ovšem pak přišel na řadu i Přeučil, ale trio Chaloupka-Bendík-Gengel přesilovku zodpovědně ubránilo. Hra se poté sice trochu vyrovnala, ale v 10. minutě přišla první branka večera. Tvrdek objel branku, počkal až si Nedvídek lehne a poslal přesnou nahrávku Pajičovi, který trefil odkrytou klec - 1:0. Než se Horácká Slavia vzpamatovala, přišla branka s pořadovým číslem dvě. Po nahrávce od Kříže střílel před kruhama Brynecký a Nedvídka prostřelil - 2:0. Po dlouhé době se pak Třebíčští dostali k několika šancím v přesilovce. Nejprve měl prázdnou branku Dibelka, ale nezpracoval skákavý kotouč, a poté zastavila nebezpečnou Slámovu ránu až lapačka Falty. První třetinu zakončila přesilová hra domácích, kterou ale kromě Tvrdkovy střely do hrudi Nedvídka hosté ubránili. Do šaten tak šli týmy za stavu 2:0

Ve druhé třetině nejdříve po akci dva na jednoho střílel Sláma, pak před Faltou dorážel volný Dibelka, zkušený brankář ho však vychytal. Potom ujel Přeučil, ale záměr trefit se mezi betony Nedvídek vystihl. O dvě minuty později mohl zvýšit vedení Tvrdek, ale hodil si kotouč moc dopředu. V zápětí střílel za hosty Matušík, Oliveriusovi se však nepodařilo puk před Faltou správně tečovat. Hosté se pak mohli prosadit v přesilovce, ale neuhráli ji podle svých představ, Vrchlabská obranná formace ji totiž ubránila. O pár minut později se vrchlabské publikum opět radovalo. Gengel vyjížděl po mantinelu, doslova si pohrál s obráncem a nahrál mezi kruhy, kde stál volný Tvrdek a střelou z první nedal Nedvídkovi sebemenší šanci - 3:0. na konci druhého dějství hosté ani domácí nevyužili početní výhodu, skóre bylo tedy na konci třetiny 3:0.

Vrchlabí začalo třetí část krátkou přesilovkou, která skončila dříve, než se domácí usadili v útočném pásmu. Pak přišla série útočných akcí, na Nedvídka nevyzráli postupně Pajič, Jech a od modré Vyskočil. Ve 49. minutě se dostali do šance hosté. Nejprve se před Faltou neprosadil Oliverius a pak ze stejného místa Nahodil. Oba špatně zpracovali nepřesnou přihrávku. Při hře čtyři proti čtyřem vystřelil Sláma dělovku od modré, Falta ji na poslední chvíli vytěsnil levým betonem. v 54. minutě jel Pajič jeden na jednoho, obránce si sice objel, ale střílel ze špatného střeleckého úhlu a navíc bekhendem. Tři minuty poté si Burian nenápadně vyjel s pukem a dostal se až před Faltu, který však vyjel a vykryl tak celý brankový prostor. Čas se postupně krátil a bylo čím dál více jasné, kdo z duelu odejde jako vítěz. Poslední minuty se už jen dohrávali, Vrchlabí bránilo bezgólový stav a hráči Třebíče už neměli sílu pouštět se do útoku, utkání tak skončilo jednoznačným výsledkem 3:0. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni domácí Gengel a za hosty Zahradník.

Roman Mejzlík (trenér SK HS Třebíč): Já si myslím, že jsme podali lepší výkon, než v předchozích zápasech (v Mladé Boleslavi a v Chomutově), ale domácím stačila jedna minuta, aby to utkání rozhodli. Ve druhé třetině jsme se trochu zvedli, byl tam náznak jakéhosi tlaku, ale naše šance zůstali nevyužity a třetí třetinu si domácí pohlídali náskok 3:0. Jim stačila jedna minuta, aby dali dva góly a my jak dostanem první gól, tak se z toho špatně dostáváme. Ta přesilovka 5 na 3 v první třetině to hodně ovlivnila, po ní jsme dostali dva góly v jedné minutě a mužstvo už ve třetí třetině nemělo sílu s tím výsledkem něco udělat. Naše hra před bránou je strašně nedůrazná, střely byly pomalé a nedokázali jsme Vrchlabí ničím překvapit.

Vladimír Jeřábek (trenér HC Vrchlabí): Dneska jsme splnili ne výhru, ale to, že jsme ten zápas začali líp, než předchozí zápasy doma. Dostali jsme hráče Třebíče pod tlak, v něm nás zastavila ta přesilovka nejdřív 5 na 4, potom nesmyslné vyloučení do třech a důležité bylo to, že jsme nedostali gól. Na hráčích bylo vidět, že bruslí a chtějí a byla tam touha po gólu - stříleli jsme a šli na dorážky. Poprvé v sezoně se nám stalo, že jsme to utrhli v jedné minutě - tím jsme se uklidnili. Další důležitý moment byl ve druhé třetině, kdy měla Třebíč prvních 6-7 minut tlak. Podržel nás Pavel Falta výbornými zákroky a uklidnili jsme se tím třetím gólem. Pak už jsme to dohráli, neudělali jsme žádný faul, aby byla přesilovka a Třebíč se dostala zpátky do hry. Hrozně důležité byly Pavlovy zákroky na začátku druhé třetiny. První pětka dlouho nedávala góly, před Havířovem jsme prohodili levá křídla a myslím si, že to prospělo první i druhý lajně. Důležité je, že jim to jde a když se získají tři body, vždycky je to povzbudivé.