HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kobra - Vrchlabí 9:5

Divoké utkání v Praze body nepřineslo

27.12.2014
Marek Komárek
Na branky bohaté utkání v Praze na Kobře neskončilo pro HC Stadion přívětivě. Během prvních třech desítek minut se domácí dostali do čtyřbrankového vedení a zdálo se být rozhodnuto. Vrchlabí se nevzdalo a korigovalo na rozdíl dvou branek. Podobně se to dařilo až do stavu 4:6. Poté však vstřelili hráči pražského celku tři branky během 76 vteřin a rozhodli o tom, že si třemi body upevní první příčku tabulky.
21.kolo, sobota 27.12.2014, 18:00
Kobra
9:5
Bílek (Coufal) – Evan, Šteiner, Cafourek, Verbík, Švaříček – Pohl, Kučera, Čurda, Malý, Slanina, Novák, Borovanský, Kocman (C), Strnad, Půlpán, Kalla
Neužil (Sobotka) – Hamerský, Lenoch, Kadavý, Jebavý, Bažant, Hlaváč – Jakubec (C), Filip (A), Šťastný, Matějka, Jirků, Bláha (A), Oppelt, Urban, Fořt, Srnský
Třetiny: 2:0, 2:2, 5:3  Branky a nahrávky: 14. Kučera (Šteiner), 20. Slanina (Malý, Pohl), 22. Malý, 26. Borovanský (Šteiner, Kocman), 46. Kučera (Šteiner, Evan), 50. Borovanský (Kučera), 53. Novák (Kučera, Evan), 54. Kalla, 54. Čurda (Evan) – 29. Jakubec (Filip, Šťastný), 31. Šťastný (Jakubec), 49. Matějka, 52. Šťastný (Filip, Hamerský), 54. Urban (Fořt). Rozhodčí: Hornáček – Klouček, Beránek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4, 9:4, 9:5.

První část hry mohla pro hosty začít velmi dobře. V páté minutě dostal namazáno Fořt a domácí děkovali hostujícímu útočníkovi, že netrefil branku. Vrchlabí mělo další možnost skórovat během přesilové hry. Žádný z náznaků šancí se neujal a dle pravidla nedáš-dostaneš se prosadil soupeř. FRANK KUČERA nečekanou ranou z úhlu překvapil Neužila. Srovnat mohl agilní Matějka. Bílek ho vychytal. Opět tedy přišel trest v podobě branky. MICHAL SLANINA za asistencí Malého a Pohla určil konečný stav první periody.

Ta druhá začala stejně, jak první skončila. PAVEL MALÝ se tentokrát do statistik zapsal jako střelec. K této brance na 3:0 hodně pomohla hostující obrana. Ve 26. minutě už bylo opravdu zle nedobře. MICHAL BOROVANSKÝ střelou pod břevno uzavřel úvodní opožděnou nadílku. Naštěstí se o chvíli později probrali i střelci HC Stadionu. JIŘÍ JAKUBEC a o dvě minuty později těsně za polovinou utkání TOMÁŠ ŠŤASTNÝ zajistili divákům opět trochu více dramatu. Hosty mohl zlomit nejprve Verbík a po něm Slanina, ale Neužil dnes navzdory velké nadílce ukázal také velký počet dobrých zásahů.

Na začátku poslední třetiny se Vrchlabí mohlo dostat na dostřel. Rozdíl jediné branky ale nezařídil z trestného střílení Bláha. Když Borovanský daroval přesilovku hostům, čekal početný kotel vyslaný z Krakonošova tlak zakončený brankou. Místo branky na 4:3 přišel ale gól domácích v oslabení. Brejk zakončil druhou brankou v utkání FRANK KUČERA. Stejnou mincí odpověděli v divoké třetí třetině i Vrchlabští. Jakubec oslabil svůj celek a ten se mu odvděčil vstřelenou brankou. JAN MATĚJKA vykřesal opět naději. Netrvalo ani minutu, když Kobra znovu odskočila na tři branky. Stále byl totiž vyloučen Jakubec a předčasně ho poslal zpět do hry MICHAL BOROVANSKÝ. Naposledy v utkání byla myšlenka na body reálná po brance TOMÁŠE ŠŤASTNÉHO. Na rozhraní 53. a 54. minutě budou chtít ve Vrchlabí rychle všichni zapomenout. Za 76 vteřin se prosadili postupně DOMINIK NOVÁK, JIŘÍ KALLA a MARTIN ČURDA. Stav byl 9:4 a hostující obrana se smiřovala s tím, že po utkání dostane nelichotivou vizitku. Ani obrana Kobry Praha dnes nehrála nejlepší utkání. PARTIK URBAN alespoň zkorigoval konečný stav dvanáct vteřin po inkasovaném devátém gólu.

Do příští soboty mají Vrchlabští nad čím přemýšlet. Proti Nymburku budou muset zlepšit obrannou hru. Na druhou stranu Kobra prokázala svoji suverenitu v letošní sezóně a je velice pravděpodobné, že ovládne celou základní část ligy.

Josef Řeháček: Nevyšel nám začátek zápasu, kdy nám soupeř odskočil o čtyři branky. Nám se sice podařilo snížit na 4:2, pak ale přišly dva klíčové okamžiky, které utkání rozhodly. První byl neproměněný Bláhův nájezd a poté jsme inkasovali v naší přesilovce. Ve zbývajícím čase už se nám nedařilo dát kontaktní gól a tak i přesto, že jsme hru zjednodušili a cpali se do brány, soupeř nás nepustil. Kobra měla navíc výhodu svého malého hřiště, ale jak už jsem řekl, klíčové okamžiky rozhodly zápas.