HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Děčín - Vrchlabí 9:4

Děčín deklasoval Vrchlabí

07.02.2015
Děčínští medvědi předvedli hostujícímu celku, jak se dávají góly. Rozhodující byla druhá třetina, kterou domácí s přehledem vyhráli a odskočili hostům o čtyři branky. Vrchlabí tak opět venku dostalo studenou sprchu.
30.kolo, sobota 7.2.2015, 18:00
Děčín
9:4
Volke (Lavinger) – Filipovský, Molnár, Zdvořáček, Vaněk, Málek, Klement, Kvaček – Hašek, Volráb, Vacek – Faigl, Oliverius, Kuchynka – Drnec, Kment, Fojt – Chládek
Abrahám (Sobotka) – Hamerský, Kadavý, Skočovský, Jebavý, Klement, Hlaváč – Jakubec, Filip, Fořt – Jirků, Bláha, Vlach – Matějka, Urban, Srnský – Kerekanič
Třetiny: 2:1,4:1,3:2  Branky a nahrávky: 15. Kuchynka (Faigl), 19. Hašek (Volráb, Vacek), 22. Kuchynka (Vaněk, Oliverius), 34. Volráb (Hašek), 38. Vaněk (Faigl, Oliverius), 40. Kuchynka (Oliverius, Faigl), 48. Drnec (Kment, Málek), 49. Volráb (Hašek, Vacek), 59. Hašek (Vacek, Volráb) – 10. Matějka, 27. Bláha (Jirků, Vlach), 54. Klement (Matějka, Urban), 54. Bláha (Vlach, Jirků). Rozhodčí: Jechoutek, Marek, Rybáček . Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0 . V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 2:1, 6:2, 9:4.
První třetina začala opatrnou hrou obou mužstev. První výraznější šanci si připsali domácí Medvědi po ráně Vacka, která prolétla těsně nad brankovou konstrukcí. Tentýž hráč se vzápětí postaral o první vrchlabskou přesilovou hru v zápase. Na tu se však děčínští hráči vůbec neohlíželi a velkou šanci musel pohotově zneškodnit Abrahám. Vrchlabí se následně dostalo do šance zásluhou Hamerského, jehož střela se díky gólmanovi Volkemu do sítě nedostala. Ten si v polovině první třetiny po přízemní střele Jana Matějky srazil puk mezi betony a vrchlabský Stadion se ujal vedení. Tři minuty poté zahrozil bleskovou střelou Volráb, avšak strážce vrchlabské brány Abrahám byl opět proti. V další brankové situaci už domácí hokejisté nezaváhali a srovnali stav na 1:1. O branku se prudkou ranou z mezikruží postaral Štěpán Kuchynka. V zápětí přidali děčínští druhou branku a během pěti mnut obrátili stav utkání na 2:1. První formace Medvědů v přečíslení nezaváhala a po přesných nahrávkách na Jaroslava Haška musel hostující brankář podruhé tahat puk ze své sítě.

Druhá třetina stanovila osud tohoto zápasu. Medvědi vsítili čtyři branky a situace pro hráče Stadionu vypadala bledě. Hned na úvod třetiny se v protiútoku blýskl Štěpán Kuchynka a navýšil vedení svého týmu. Vidina kontaktního gólu však vrchlabské nabudila a Tomáš Bláha po zásluze snížil. Hráči Vrchlabí měli možnost vyrovnat v přesilové hře, která ale nakonec přinesla pravý opak. Dvougólový náskok vrátil domácím díky brilantnímu pasu Daniel Volráb. Byl to již druhý obdržený gól ve vlastní přesilovce, Vrchlabí nechalo odkryté obranné pásmo a pro děčínského útočníka nebyl problém zavěsit puk mezi tři tyče. Početní výhody se nakonec dočkali i domácí hráči, kteří jí na rozdíl od svých soupeřů využili. Radomír Vaněk prokličkoval obranou a zakončoval téměř do odkryté klece. Děčínským Medvědům se podařilo dát gól do šatny, kterým Štěpán Kuchynka zkompletoval hattrick.

Do poslední třetiny nemohli jít hosté zrovna s úsměvem na tváři, jejich soupeř je přehrával 6:2 a na nějaký obrat to nevypadalo ani po úvodním buly. Hosté se sice snažili s výsledkem něco udělat a do poslední dvacetiminutovky vstoupili aktivněji, ale markantní náskok soupeře se díky jeho větší efektivitě nadále rozrůstal. Během krátkého časového sledu se Medvědům podařilo dát dvě branky a schylovalo se k pěknému debaklu. V pořadí sedmou branku pro domácí Děčín dal Tomáš Drnec a na další gólové radosti se podepsal jeden z nejaktivnějších hráčů zápasu Daniel Volráb. Ten svou střelou pocuchal nervy hostujícímu brankáři Abrahámovi a u vrchlabského Stadionu proběhla výměna brankového strážce. Vrchlabští hráči chtěli alespoň částečně potěšit své fanoušky a na konci zápasu se jim na chvíli střelecky zadařilo. Gólově se ukázal Martin Klement a následně Tomáš Bláha. Vrchlabí stáhlo vedení soupeře na čtyři branky. Puk už se poté do klece domácích nedostal, hráči Děčína si pohlídali vývoj zbytku utkání a svůj skvělý výkon završili nakonec poslední brankou utkání vyslanou z hokejky Jaroslava Haška.

I přes papírové předpoklady, které vyznívaly jasně v prospěch Vrchlabí, se stal zaslouženým vítězem Děčín. Ten si po vedoucí Kobře Praha připsal zasloužený skalp i na vrchlabském celku.

Autor reportáže Tomáš Brož

Josef Řeháček: Dostat ve třech zápasech u soupeřů 9 branek je ostuda. A hrát tak určitě nechceme. Zápas s Děčínem se vyvíjel podobně jako s Táborem. První třetina dobrá, neproměnili jsme šance a pak ve druhé třetině přišel kolaps, ze kterého jsme se nevzpamatovali. Můžeme si za to sami, byl to nezodpovědný výkon celého týmu.