HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Řisuty - Vrchlabí 3:2p

Buldoci dokázali otočit vývoj zápasu a Vrchlabí má pouze bod z prodloužení

10.12.2015
Tomáš Brož
Ačkoliv Vrchlabí drželo ještě dvě minuty před koncem utkání dvoubrankový náskok, nakonec si ze Slaného odváží pouze bod. HC Stadion byl vedení už od deváté minuty a ve třetí třetině dokonce navýšil na 2:0, když se o obě vrchlabské branky postaralo duo Šťastný & Filip. Domácí však dokázali minutu a půl před koncem snížit na rozdíl jediné branky a když zbývaly poslední dvě sekundy do vrchlabské výhry, vstřelili vyrovnávací branku. Domácí pak už dokázali dokonat obrat a ve třetí minutě prodloužení vsítili rozhodující gól.
24.kolo, středa 9.12.2015, 18:00
Řisuty
3:2p
Ilašenko (Maslakov) - Kašák, Kužel, Babický, Bílek, Miuláček, Raclavský, Ovchinnikov - Sladký, Janeček, Kos, Krpata, Záleský, Brém, Fortelka, Náprstek, Slavíček, Arnošt, Butor, Šilhavý, Čurda
Abrahám (Jelínek) - Jebavý, Kadavý, Klement, Lenoch, deCarvalho, Hejda, Jandejsek, Matějček - Šťastný, Filip, Jirků, Maďar, Matějka, Srnský, Bláha, Urban, Oppelt, Bittner, Vacek, Chleborád
Třetiny: 0:1, 0:0, 2:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 59. Šilhavý, 60. Krpata (Kos), 63. Kos (Bílek, Šilhavý) – 9. Filip (Urban, Šťastný), 45. Šťastný (Filip). Rozhodčí: Hlinka - Šulo, Coubal. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 92. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 3:2.

Od první minuty se hosté ocitli pod tlakem domacích, kteří nahazovali puky a chodili ve dvou důrazně napadat. Vrchlabští se pokoušeli o profesorské rozehrávání puku, ale byli v něm nepřesní a navíc se někteří hráči nenabízeli pohybem pro přihrávku. Když však domácím kotouč dokázali včas odebrat a přesně rozehrát, tak přecházeli do velmi nebezpečných protiútoků, které se jim ale nedařilo proměňovat. A podobný průběh byl k vidění celý zápas. Brankáři opravdu čarovali.

První gól vstřelil za Vrchlabí Martin Filip, asistenci si připsal Patrik Urban z precizně zahrané přesilové hry. Druhá branka padla v oslabení po úniku z hole Tomáše Šťastného, asistence Martin Filip. Když už to vypadalo, že zápas HC Stadion ubrání, udělal pár hloupých chyb a domácím nabídl vyrovnání, kterým nepohrdli.

Prodloužení už bylo kdo s koho, vrchlabští šanci neproměnili, domácí ano a zaslouženě vyhráli.

Shrnutí Petr Hlaváč

Petr Hlaváč, trenér: Dnes začnu slovy filmového klasika. Štěstí, co je to štěstí, muška jenom zlatá. My měli štěstí 58 minut a to šlo ruku v ruce s vynikajícím výkonem Martina Abraháma, ale poslední dvě minuty se naší nedbalostí a laxností nakonec od nás odvrátilo. K domácím se zaslouženě přiklonilo a zápas vyhráli. Co se dá dělat, musíme si to v klidu rozebrat a v sobotu proti Nymburku získat tři body. Děkuji všem fanouškům, co nás přijeli podpořit.