HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Bilina 8:3

Bílina odjela z Vrchlabí s prázdnou

03.12.2016
Ačkoliv to po první třetině na výhru nevypadalo, domácí HC Stadion v dalších částech zabral a celkovými osmi brankami dokázal urvat všechny tři body. Nejlépe se jim povedla prostřední třetina, kdy čtyřikrát Vrchlabí skórovalo a přitom neinkasovalo. Filip si připsal čtyři body za přihrávky.
19.kolo, sobota 3.12.2016, 18:00
8:3
Bilina
Abrahám (Jelínek) – Klement, Hejda, Jirků, Matějček, Jandejsek, Chleborád, Kadavý – M. Procházka, Filip "C", Šťastný, Oppelt, Miškovský, Novák, Krsek, Šimoníček, Bláha, Čurda, Urban, Maďar
Mouček (Lisý) – Moravec, Machač, Brettschneider, Fučík, Zeman, Polák "C", J. Procházka, Baránek, Kolíček, Petráš, Kučera, Bačák, Frič, Dunko
Třetiny: 0:2, 4:0, 4:1  Branky a nahrávky: 32. Klement (Filip, Šťastný), 36. Filip (Šťastný), 36. M. Procházka (Klement), 38. Klement (Urban), 41. Novák (Bláha), 46. Jirků (Novák), 60. Procházka (Klement, Filip), 60. Šimoníček (Novák, Jirků) – 8. J. Procházka (Polák), 11. Baránek (Procházka, Polák), 52. Dunko (Baránek). Rozhodčí: Barek – Huryta, Urubčík. Vyloučení: 7:10 + Matějček (VRC) 5 + do konce utkání. Využití: 5:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 749. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 3:2, 4:2, 5:2, 6:2, 6:3, 7:3, 8:3.

Utkání začalo střelou bílinského Machače, kterou Abrahám zachytil. Bílina dále pokračovala ve střelbě, Fučíkovy dvě rány ale Abrahám viděl. Ve 4. minutě byl vyloučen navíc Fučík vyloučen, domácí však svou příležitost nevyužili, ačkoliv se jim kombinačně dařilo. V 7. minutě byl v obrovské šanci Procházka, ale zákrok Moučky byl vynikající a udržel tak čisté konto. Na začátku osmé minuty byl vyloučen také domácí hráč a na rozdíl od Vrchlabí hosté dokázali výhodu využít. Konkrétně svůj tým do vedení dostal Jakub PROCHÁZKA střelou z ostrého úhlu. V polovině třetiny už to bylo 2:0 pro Bílinu, když navyšoval Martin BARÁNEK. 12. minuta byla ve znamení vyloučení, tentokrát na bílinské straně. Ani tato přesilová hra se ale Vrchlabí nepovedla. Naopak se do šance dostal hostující hráč, a Jirků ho zastavil pouze za cenu faulu. Bílina sice kombinovala, ale gól za záda Abraháma nepadl. Poslední minuty probíhaly většinou v útočném pásmu Vrchlabí, domácí brankář ale držel svůj tým nad vodou a další gól už nepustil.

Druhá třetina začala vyloučením bílinského Baránka. To mohl využít Procházka, který ale branku hostů minul. Abrahám při dalším střeleckém pokusu Bíliny musel použít vyrážečku a poté už naskočil bílinský hráč na led. HC Stadion se často probojoval až do útočného pásma, ale obrana Bíliny fungovala skvěle. Ve 26. minutě byl vyloučen Miškovský, který dostal 5 minut a osobní trest do konce utkání. Dlouhou přesilovku domácí přežili, ačkoliv Fučík tečoval střelu od Petráše, která nakonec minula branku. Další vyloučení bylo na bílinské straně v čase 30:51. A tentokrát se i domácím podařilo přesilovku využít – v čase 31:50 vstřelil první branku Vrchlabí Martin KLEMENT, který střílel do modré. Ve 35. minutě přišlo další vyloučen na hostující straně. Bílina si však svůj stav ještě zkomplikovala dalším vyloučením a nabídla tak HC Stadion dvojnásobnou přesilovku. V čase 35:31 vyrovnal na 2:2 Martin Filip, který sice přihrával, ale brankář Moučka si puk srazit do branky. O 19 vteřin později už bylo ve vedení Vrchlabí zásluhou Michala PROCHÁZKY. Ve 37. minutě oslabil svůj tým bílinský Machač a také tuto možnost Vrchlabí využilo. V čase 37:56 odskočil HC Stadion na rozdíl dvou branek zásluhou Martina KLEMENTA, který se trefil už podruhé. Poslední vyloučení prostřední části viděli diváci na straně HC Stadionu, kdy si šel odpočinout Bláha a část trestu si odnesl do poslední třetiny.

A závěrečnou část otevřeli domácí brankou do bílinské branky. Na hůl Dominika Nováka se odrazila rána od Bláhy a už to bylo 4:2 pro domácí. Následně se ale nechal autor branky vyloučit. Bílina se víceméně k ničemu nedostala a vrchlabští se ubránili. V čase 43:24 bylo nařízenou trestné střílení pro Vrchlabí. K puku se postavil Maďar, ale jeho střelu dokázat Mouček vyrazit betonem a skóre se tak neměnilo. Ve 44. Minutě byl vyloučen bílinský Zeman a o pár vteřin později se síly na ledě vyrovnaly – na trestnou lavici si šel sednout také domácí hráč. A ačkoliv již byli hosté v plné síle, byli to domácí, konkrétně Tomáš JIRKŮ, kdo se dokázal prosadit v oslabení. Šanci snížit měli hosté ve 49. minutě, kdy se k puku dostal Procházka, ale trefil pouze tyč. Teprve v čase 51:25 se Draci dočkali branky - David DUNKO ujel vrchlabské obraně a se štěstím se trefil mezi betony domácího Abraháma. Následující minuty nepřinesly žádnou větší akci. Dvě minuty před koncem byl vyloučen bílinský Petráš, jehož faul záhy potrestal vrchlabský Michal PROCHÁZKA v čase 59:02 střelou do horního rohu. Svoje vítězství HC Stadion potvrdil ještě osmou střelou v tomto utkání z hole Jiřího ŠIMONÍČKA v čase 59:29. Bílinští Draci tak padli a tři body zůstaly doma.