HC Stadion Vrchlabí – U zpovědi Martin Klement a Ondřej Březina

U zpovědi Martin Klement a Ondřej Březina

25.11.2013
Marek Komárek

Na několik otázek po zápase s Kobrou Praha odpověděli hráči, kteří oba prošli nedávno ještě prvoligovým klubem Hradce Králové. Ondřej Březina stihl před angažmá ve Vrchlabí ještě působení ve Žďáře nad Sázavou. Právě na Vysočinu se horalé vydají k dalšímu z venkovních utkání.

Na úvod zhodnotil sobotní zápas s Kobrou Praha Martin Klement.

„Ze začátku jsem udělal zbytečnou chybu, což nás stálo hodně sil, aby se nám podařilo vyrovnat. Nakonec se nám to po nájezdech podařilo otočit, což je paráda.“

Jaký byl nápor na psychiku, když soupeř v každé třetině vytěžil z minima maximum a šel do vedení? Vrchlabí muselo vynaložit těžké úsilí, aby pokaždé vyrovnalo.

„Všechny takové situace je nutné zvládnout v právě probíhajícím utkání, ale následně se jejich vliv přenáší i do dalšího utkání. Tento zápas může horaly do dalšího zápasu akorát posílit, když se podařilo vždy vyrovnat a následně v nájezdech zvítězit.“

Martin Klement dostal také šanci porovnat zázemí ve Vrchlabí a v Hradci Králové.

„Kolektiv je parádní, na nic si nemohu stěžovat, všechno tu funguje správně. Je tu znát prvoligové zázemí. S Hradcem je těžké to porovnávat a ještě těžší je říci, jaká je v Hradci situace dnes, když hrají extraligu.“

Jak je tým spokojený s dosavadním vývojem sezony? Zejména teď po sérii tři vítězství.

„Jsou to body vybojované venku, které jsou velmi důležité a nyní jsme je potvrdili i v domácím utkání. Musíme doufat, že to půjde takhle dál.“

Martin Klement momentálně nepomýšlí na to, že by rád časem hrál o nějaký ten stupínek výše.

A jaký je výhled na příštího soupeře ze Žďáru nad Sázavou?

„Bude to určitě těžké utkání a pro nás je hlavně důležité se v zápase nezranit.“

Ondřej Březina dostal za úkol podobně jako Martin Klement zhodnotit sobotní utkání.

„Hodnotím zápas jedině dobře. Vyhráli jsme sice až dvoubodově, ale tento výsledek se cení. Kobra je těžký soupeř, doufám, že se náš hokej hlavně líbil fanouškům. Také doufám, že budeme předvádět podobný styl hokeje i nadále a budeme vyhrávat.“

Ondřej odpovídal také na otázku psychického nátlaku v době, kdy Kobra v každé třetině jako první udeřila a nechávala Vrchlabí v šachu.

„Je to ubíjející, ale nedá se s tím nic udělat. Musíme to vždy překousnout, hrát svoji hru pořád dál a ono to tam časem nakonec padne. Když se zatím jde, snaha se vyplatí. Bod navíc může být psychickou vzpruhou, hodí se určitě také do tabulky. Je v tak vyrovnané tabulce druhé ligy velmi důležitý.“

Otázka mířila také na srovnání Ondřejova působení v Hradci Králové, Žďáře nad Sázavou a nyní ve Vrchlabí.

„Co se zázemí týče, Vrchlabí se nedá srovnávat s žádným jiným druholigovým pro mě známým týmem. Nedá se srovnávat ani s většinou těch prvoligových.“

Ondřej chce svým hokejem bavit zejména sebe a fanoušky.

„Chci, aby to také bavilo kluky. Dále chci, aby se nám dařilo a abychom byli v tabulce co možná nejvýše. Jednoduše jdeme za úspěchem jako každé jiné mužstvo.“