HC Stadion Vrchlabí – Tomáš Klimt na měsíční hostování ve Vrchlabí

Tomáš Klimt na měsíční hostování ve Vrchlabí

13.11.2009
Jan Pečeňák

Pro oživení mužstva přichází na měsíční zkoušku zkušený útočník Tomáš Klimt, který v úvodu letošního ročníku působil v brněnské Kometě. V případě zájmu bude jeho působení v našem týmu prodlouženo. Další novou tváří je jihlavský Jiří Hanzal, který přichází výměnou za Radka Hubáčka. Tento trejd je také na měsíc. Nemilou zprávou je zranění Vladislava Kubeše, který má poraněné oko a bude mimo hru zhruba na měsíc.

Tomáš Klimt

Pětatřicetiletý útočník poprvé nakoukl do extraligy v dresu Plzně v roce 1991. O dva roky později oblékl reprezentační dres a pomohl juniorům k zisku bronzové medaile na MS. Po čtyřletém působení v Plzni si vyzkoušel angažmá v Karlových Varech, Kladnu a po odchodu ze středočeského klubu odešel do Ústí nad Labem. Tam ve svém druhém roce pomohl vybojovat extraligu. Během sezóny 2007/08 přestoupil do Komety Brno. Zde působil i v letošní extraligové sezóně, ale stihl odehrát pouze devět zápasů, ve kterých si připsal dvě asistence. Celkově nastoupil v nejvyšší soutěži k 495 zápasům, ve kterých vstřelil 64 branek.

Jiří Hanzal

Útočník, který přichází výměnou za Radka Hubáčka, působil v juniorech a dorostu v Českých Budějovicích, kde v ročníku 2003/04 odehrál svůj první zápas v naší nejvyšší hokejové soutěži. V roce 2006 však jihočeský klub opustil a zakotvil v prvoligové Jihlavě, kde letos načal již svou čtvrtou sezónu. V letošním roce zde odehrál 17 zápasů, ve kterých si připsal 8 bodů (3+5). V utkání proti našemu celku se podílel na výhře Jihlavy jednou brankou. Celkem odehrál v extralize 20 zápasů s bilancí jedné vstřelené branky a tří asistencí.

Podrobné statistiky naleznete v profilech obou hráčů.