HC Stadion Vrchlabí – Tipsport Cup 2009 startuje!

Tipsport Cup 2009 startuje!

01.08.2009
Patrik Huber

Rok uplynul jako voda a vrchlabští příznivci se opět budou moci těšit na letní Tipsport Cup, který je zpestřením v přípravě před novou sezonou. I přesto, že venku panuje krásné počasí, výborné podmínky na koupání, nesmíte zapomenout, že i na hokejových stadionech si užijete spoustu zábavy. Prvním soupeřem v poháru bude pro vrchlabské extraligový celek HC GEUS OKNA Kladno. Bezesporu velmi atraktivní a kvalitní soupeř, ve kterém řádí třeba olympijští vítězové a známe duo Patera - Procházka. Utkání začíná v 17:30 hodin na kladenském stadionu.

Kladno přes léto spíše posilovalo

Středočeši před novou sezonou posílili kádr celkem o 6 hráčů, z toho dva z loňského mistra O2 extraligy, Karlových Varů. Těmi byli Petr Mudroch a Vítězslav Bílek. Dále také pilíř obranných řad Milan Toman z Českých Budějovic, Jan Dlouhý ze slovenského Zvolenu, Antonín Melka z juniorského mužstva Kladna, a také Jan Dalecký, který se vrátil po angažmá v zámoří. Spekulovalo se o tom, že smlouvu s Kladnem by mohl podepsat i zkušený, bývalý reprezentační brankář Milan Hnilička, jenž s mužstvem trénoval, ovšem to dementoval trenér "Rabatu" Zdeněk Müller. Ten jasně řekl, že pro nadcházející ročník počítá s duem Kopřiva - Cikánek.

Do kabiny týmu už se nevrátí dlouholetá brankářská opora Zdeněk Orct, který po vypršení smlouvy zamířil do prvoligového celku Ústí nad Labem. Dále odešli: Petr Hořava (konec smlouvy), Aleš Pavlas (konec smlouvy, zamířil do Chomutova), Zdeněk Nedvěd (konec smlouvy) a David Hájek (konec smlouvy).

Jak si vedlo Kladno v Tipsport Hockey Cupu 2008?

Doma dobré, venku špatné. I tak by se dalo shrnout působení Kladna v loňském Tisport Hockey Cupu. Sice si připsalo dvě výhry, to je 50% úspěšnost, nicméně jedno vítězství bylo proti prvoligovému Chomutovu, druhé až v prodloužení proti Karlovarským. Na hostujících kluzištích se Středočechům vůbec nedařilo. Nejprve si z Litvínova odvezli výsledek 1:6, a poté dokonce dostali od prvoligového Ústí potupného "bůra" a na kontě jejich branek svítila nula. Do další fáze turnaje se tak neprobojovali.

HC Eaton Pardubice - HC GEUS OKNA Kladno 4:2

Kladno cestovalo k přátelskému utkání do Pardubic bez svých největších hvězd. Pavel Patera, Martin Procházka, Radek Bělohlav, Ivan Majeský zůstali doma. S týmem neodcestoval ani obránce a letní posila Kladenských Jan Toman, který má stále potíže s nastřelenou rukou.

Kladno zaznamenalo lepší vstup do utkání, než domácí a to potvrdilo i gólově. Vítězslav Bílek střelou podél tyče překonal Růžičku. Pardubičtí po obdržené brance zvýšily obrátky a to se projevilo i na skóre. V 15. minutě bylo vyrovnáno, když Jan Semorád tečoval střelu Martina Richtera.

Hned v úvodu druhé části ale šlo Kladno opět do vedení zásluhou Jaroslava Kally, jenž využil početní výhodu svého týmu. Další branka padla taktéž v přesilové hře, nicméně tentokrát ji měli na svědomí domácí hokejisté. Trefil se Jakub Nakládal. Středočeši se dostávali do šancí po rychlých brejcích, ty však likvidoval spolehlivě chytající Růžička. Moeller otočil stav utkání ve 33. minutě, kdy se puk po rychlé akci Martina Klejny dostal k Tomáši Zohornovi, jenž se nemýlil. Ve třetí třetině viděli diváci už pouze jedinou branku. Do dvougólového vedení, které pak už Pardubičtí nepustili, dostal svůj tým útočník Jan Kolář. Utkání tedy skončilo 4:2.