HC Stadion Vrchlabí – Svaz pohřbil baráž Vrchlabí

Svaz pohřbil baráž Vrchlabí

23.03.2012
Jana Poskerová

Český svaz ledního hokeje projednal protest HK Slaný na neoprávněný start hráče Michala Červy v utkáních kvalifikace o baráž do II.ligy. Komise rozhodla: Vzhledem k tomu, že hráč Michal Červa nastoupil za HC Stadion Vrchlabí ve výše uvedených zápasech, aniž by měl za tento klub odehráno 50% zápasů v krajské soutěži, rozhodla STK ČSLH dle čl. 409, 410 písm. B) a 411 písm. D) SDŘ o kontumačních výsledcích těchto utkání 5:0 ve prospěch soupeřů (HK UHK Lev Slaný, HC Hvězda Praha a HC Lomnice nad Popelkou). (citováné z dopisu ČSLH ze dne 23.3.2012).

Svaz Královehradeckého kraje je však jiného názoru: STK bere na vědomí protest zaslaný HK Lev Slaný na ČSLH Praha dne 21.3.2012 proti HC St. Vrchlabí ohledně startu hráče v kvalifikačním utkání. V protestu je uvedeno, že hráč neodehrál 50% utkání v základní části a zpochybňují zranění hráče.Zároveň STK bere na vědomí písemné vyjádření HC St. Vrchlabí k protestu. STK konstatuje, že se jedná o hráče HC St. Vrchlabí, který v sezóně 2011-2012 nehrál a nehostoval za jiný klub, proto konstatuje, že z pohledu STK Královéhradeckého KSLH HC St.Vrchlabí z hlediska sportovního i morálního nepochybil. Konečné rozhodnutí je však v kompetenci řídícího orgánu, v tomto případě ČSLH Praha.

Vyjádření HC Stadion Vrchlabí: S rozhodnutím komise zásadně nesouhlasíme. Z naší strany necítíme vinu, chyby jsme se nedopustili. Michal Červa je kmenovým hráčem HC Stadion Vrchlabí od jeho založení.
Nesouhlasíme ani s postojem a průběhem jednání, které ČSLH v osobě pana Schifnera proti našemu klubu uplatnila. Od podání protestu ze strany HK Slaný jsme nebyli nikým ze svazu kontaktováni, nikdo nám nesdělil důvody stížnosti nebo vysvětlil přestupek, kterého jsme se údajně měli dopustit. Hokej se nehraje u zeleného stolu, nýbrž na ledě a tam jsme byli velmi přesvědčiví. Do soutěže jsme vstupovali se sportovními ambicemi, ale nyní se ukazuje, že sport se stává záležitostí administrativní.

Vzhledem k situaci, do které se náš klub dostal, zvažujeme právní kroky v celé kauze. Domníváme se, že pravidla mají platit stejná pro všechny kluby a regule by měli mít jednoznačný výklad stejný pro všechny týmy. Celá tato věc poškodila dobré jméno našeho klubu.

Závěrem chceme poděkovat všem, kteří se o vrchlabský hokej zajímali. Poděkování patří hráčům, realizačnímu týmu, zaměstnancům ZS, časoměřičům, trenérům, partnerům, rodičům našich malých hráčů a všem fanouškům, kteří na zápasech dokázali vytvořit neuvěřitelnou atmosféru. Hokej ve Vrchlabí děláme z nadšení pro sport. Zákulisními boji jsme znechuceni, ale i přesto chceme i nadále dělat ve Vrchlabí dobrý hokej na pevných základech a mít radost především ze hry.