Zápasy - mládež

Souhrn mládeže 12.1. - 14.1.2018

17.01.2018
Daniela Udatná

Přinášíme Vám shrnutí mládeže za uplynulý víkend spolu s komentářem Tomáše Jirků k jednotlivým kategoriím.

O víkendu měl zápasové volno ročník 2009 a 2010, ostatním naším mládežnickým kategoriím se příliš nedařilo. Aby kluci nelenili, v sobotu 13.1.2018 přijal pozvání HC Trutnov k přátelskému utkání ročníku 2010 a 2011. Obě mužstva vyhrála vysokým skóre nad hráči z Trutnova. Za dva týdny nás čeká odveta v Trutnově.
4. třída (2008) – ročník 2008 doplněný o několik talentovaných hráčů z ročníku 2009 zajížděl v neděli na těžké utkání do Hradce Králové, kde utrpěl vysokou porážku 1:11. Přestože výsledek je jednoznačný, náš tým držel se soupeřem více než polovinu utkání krok, bohužel se našim hráčům nedařilo prosadit v koncovce.
Mladší žáci v sobotu absolvovali utkání na půdě favorita z Hradce Králové. Zejména v první třetině jsme odehráli se soupeřem vyrovnanou partii, od druhé třetiny byl soupeř jasně lepší a zaslouženě jsme prohráli 2:9. V neděli mohli mladší žáci složit reparát na domácím ledě proti Frýdlantu. Přesto, že utkání bylo až do jeho závěru napínavé výsledkově, tak herně naši borci byli po většinu zápasu výrazně lepší a zaslouženě zvítězili 5:4.
Starší žáci měli tradičně stejný program jako žáci mladší, tudíž v sobotu hráli v Hradci Králové. Do utkání jsme bohužel vstoupili špatně a soupeř se rychle dostal do vedení, v druhé části první třetiny jsme však vyrovnali hru a dostali se i do několika slibných příležitostí. Osudová byla druhá třetina, kdy nám Hradec Králové odskočil po dvou slepených gólech, kdy jsme nedokázali být dostatečně důrazní před vlastní brankou. Po vyrovnané třetí třetině jsme nakonec z tohoto utkání odešli poražení při celkovém skóre 1:4. Nutno podotknout, že soupeř vyhrál zaslouženě, avšak náš tým předvedl velmi bojovný výkon a s lídrem soutěže se nám podařilo po celý zápas držet krok. V neděli přijel na náš stadion HC Frýdlant, který jsme deklasovali 12:1.
Mladší dorost v pátek hostil na trutnovském ledě mužstvo z Chotěboře. Celý zápas byl naprosto vyrovnaný, až do samého závěru se bojovalo o body. Bohužel pro naše barvy jsme opět odešli jako poražení, již po několikáté jsme v nadstavbě prohráli o jedinou branku, tentokrát 3:4. V neděli čekal mladší dorost utkání v Lanškrouně, kde držel krok se soupeřem až do poloviny utkání, poté však přišly dva slepené góly v naší síti a naši borci přestali úplně hrát a nakonec obdrželi celkem 9 branek.
Starší dorost měl o víkendu pouze jedno utkání, když v neděli zajížděl do Kutné Hory. Přestože jsme již v první třetině měli optickou převahu, na tabuli svítilo pouze 2:1 pro HC Krkonoše. Od druhé třetiny jsme již začali svoji herní převahu dokazovat i střelecky a bylo z toho vítězství 10:3.