HC Stadion Vrchlabí – Ladislav Gengel: "Nejezdím po ledě s tím, abych někoho napadal"
Rozhovory

Ladislav Gengel: "Nejezdím po ledě s tím, abych někoho napadal"

20.02.2009
Patrik Huber

V R C H L A BI - Ke včerejšímu incidentu jsme získali ohlasy nejdiskutovanější aktéra hromadné bitky Ladislava Gengela. "Já nikoho nenapadl, nejezdím po ledě s tím, abych někoho napadal. S tímhle cílem jezdí po ledě naopak Zápotočný. Když se podíváte, co na nás pořád pokřikuje a jak provokuje, je to zřejmé", obhajuje se.

Láďo, gratuluji ke včerejší vydřené výhře. Pro vás však utkání skončilo dříve z důvodů hromadné bitky, ve které jste účinkoval. Můžete se k tomuto incidentu vyjádřit? Popsat, co se tam vlastně stalo..

Vyplynulo to ze situace. Dojížděli jsme puk před naší brankou a vznikl tam souboj. Přijel jsem bránit našeho hráče a dostal jsem od Koudelky první ránu. Přijel na mě druhý, i tomu jsem se ubránil a pak přijel třetí. Tohle je ovšem play-off. Jer to vyhrocené. Budu bohužel minimálně jeden zápas chybět. Mrzí mě, že nemůžu v sobotu hrát. Oslabil jsem svůj tým.

V článku na oficiálním webu Hradce Králové se o vás trenér Pazourek zmiňoval jako o hráči, co napadal klíčové hradecké hráče. Zmínil také, zda se můžete považovat za člověka, když udeříte dva ležící protivníky? Můžete k tomu něco říci? Určitě jste k tomu měl pádný důvod

Já nikoho nenapadl, nejezdím po ledě s tím, abych někoho napadal. S tímhle cílem jezdí po ledě naopak Zápotočný. Když se podíváte, co na nás pořád pokřikuje a jak provokuje, je to zřejmé. Na mě pokaždé, když je na mě faul, křičí, že simuluju. Tohle není dobrá vizitka

Myslíte si, že i šesté utkání bude mít stejný průběh jako poslední zápas ve Vrchlabí?

Samozřejmě to bude velmi vyhecované utkání. Hradec má výhodu domácího prostředí, ale i my tam budeme mít naše fanoušky, kteří nás poženou dopředu. Vedou sice 3:2 na zápasy, ale to ještě nemusí nic znamenat. Musíme do toho dát srdíčko a hodně bojovat. Bohužel si myslím, že to zatím nezvládají rozhodčí. Chtěl bych rozhodčího vidět, kdyby ho někdo narval na mantinel, jak by se mu to líbilo. Hokej se hraje na ledě, tam to má skončit. Nemám problém jít klidně s hráčem, se kterým se poperu, po zápase na pivo a tam si o tom popovídat. Mstít se nikomu nehodlám.

Co na tým Hradce platí?

Musíme hrát hlavně zodpovědně a nesmíme se nechat vylučovat. Je důležité, abychom dali do hry srdíčko, ale zase nesmíme být přemotivovaní. To bychom pak byli hodně vylučovaní.

Vnímáte v kabině, že se bitva odehrává nejen na ledě, ale i v hledišti? Respektive víte, co se momentálně odehrává mezi fanoušky obou celků?

Díval jsem se na diskusní fórum Hradce, kde mě vyhrožují, že tam nemám jezdit, že dostanu flaškou do hlavy. Volali mi kamarádi, abych se podíval. Přečetl jsem si to, ale zasmál jsem se tomu. Tihle lidé, kteří píší podobné věci na fóra, jsou přesně ti, kteří vyvolávají konflikty. To nemá se sportem nic společného.

Jaká je atmosféra před zatím nejdůležitějším zápasem v sezoně?

Atmosféra v týmu je dobrá. Chceme vyhrát a vrátit sérii k nám. Jsme odhodlaní a moc chceme vyhrát. Uděláme pro to maximum.