Zápasy - mládež

Souhrn mládeže 17.11. - 19.11.2017

20.11.2017
Daniela Udatná

Přinášíme Vám shrnutí mládeže za uplynulý víkend spolu s komentářem Tomáše Jirků k jednotlivým kategoriím.

O víkendu nastoupily do utkání či turnaje opět všechny naše kategorie, pouze naši nejmenší (2010) měli volno, avšak někteří z tohoto ročníku nastoupili za starší kategorii (2009).
3. třída (2009) – V sobotu obě mužstva 3. tříd zajížděla na led svých soupeřů. První mužstvo čekal velmi těžký turnaj v Rychnově nad Kněžnou, kde dokázali kluci zvítězit se Dvorem Králové 13:9 a deklasovali domácí Rychnov nad Kněžnou 28:2. S domácím Mountfieldem HK se hrálo pomyslné finále, které jsme bohužel po velkém boji prohráli 7:11, přestože po 2. třetině byl vyrovnaný stav 7:7.
Druhé mužstvo absolvovalo turnaj v Novém Městě nad Metují, kde prohrálo po vyrovnaném průběhu celého utkání 2:4. Druhý zápas naši borci remizovali s Novým Bydžovem, přestože jsme byli po většinu zápasu aktivnějším celkem. Třetí utkání naše druhé mužstvo doplněné mladšími hráči z ročníku 2010 prohrálo 8:14, avšak celý tým se nevzdal ani za rozhodnutého stavu a bojoval až do konce.
4. třída (2008) – V neděli první mužstvo 4. tříd mělo turnaj doma ve Vrchlabí. Hned první utkání nás čekal velmi silný tým z Hronova, který nám oplatil porážku z předešlého turnaje a porazil nás 9:14. Ve druhém utkání jsme soupeře přehráli po všech stránkách, což dokazuje i celkové skóre 28:5 v náš prospěch.
Druhý tým zajížděl do Opočna, první zápas nám Trutnov oplatil porážku z minulého týdne a zvítězil 5:7. Zde stojí za zmínku, že to bylo jediné vítězství Trutnova proti Vrchlabí za celý víkend. Druhé utkání jsme prohráli s domácím Opočnem 7:11.
Mladší a starší žáci měli naplánované dvě těžká utkání. Nejprve v pátek jsme zajížděli na led Nového Města nad Metují, kde jsme, posilnění po vítězství nad favoritem soutěže Hradcem Králové, chtěli potvrdit roli favorita. Bohužel, mladší žáci roli favorita potvrzovali pouze prvních deset minut, kdy se dostali do vedení 2:0 a pak přišlo období temna, ze kterého se kluci nevyhrabali až do konce utkání. Soupeř zaslouženě zvítězil 4:9. Starší žáci přes varování na příkladu mladších žáků vstoupili do utkání velmi vlažně a po 1. třetině zaslouženě prohrávali 1:3. Po důrazné domluvě od trenéra, o přístupu k utkání, vstoupilo do 2. třetiny úplně jiné mužstvo, které celou třetinu soupeře válcovalo a otočilo průběh utkání na 5:4 pro Vrchlabí. Ve třetí třetině se soupeř ze dvou protiútoků opět dostal do vedení. Přes drtivý tlak, a mnoho šancí v závěru, se nám již nepodařilo vyrovnat. Utkání jsme prohráli 5:6.
V sobotu měli obě kategorie šanci svá páteční zaváhání odčinit - v derby proti Trutnovu. Obě utkání jsme jednoznačně ovládli, nejenom herně, ale i výsledkově. Mladší žáci porazili Trutnov 10:1 a starší žáci dokonce 20:1.
Mladší dorost čekalo doma nejdůležitější utkání sezóny proti Jaroměři. Tým, pod taktovkou Michala Pšurného, po dvě třetiny plnil taktické pokyny trenéra do puntíku, díky čemuž průběžně vedl 5:0. Ve třetí třetině polevil a Jaroměři se podařilo snížit na 5:2. Tým se naštěstí uklidnil po brance na 6:2 a zaslouženě si dokráčel pro vítězství.
V neděli zajížděli kluci do Opočna, kde měli potvrdit roli favorita. Po utrápeném výkonu se mladšímu dorostu nakonec podařilo vyhrát poměrem 5:2.
Starší dorost v pátek musel zvítězit, pokud chtěl pomýšlet na postup do nadstavby. Tento tlak se týmu podařilo zvládnout a bylo z toho vítězství 7:4. Nedělní utkání proti České Lípě bylo na žádost soupeře odloženo, kvůli nízkému počtu hráčů v jejich kádru.