HC Stadion Vrchlabí – Derby s Dvorem si vzít nenecháme! Budeme bojovat všemi prostředky, slibuje Jakubec
A Team

26.05.2017
Klub

Poprask způsobilo předběžné rozdělení klubů do skupin 2. ligy, které v pátek rozeslal Český svaz ledního hokeje. Vrchlabí by totiž podle něj mělo přijít o očekávané derby s Dvorem Králové. Jenže nic není naštěstí definitivní. Stadion podle slov sportovního manažera Jiřího Jakubce udělá vše pro to, aby se takový scénář nekonal: „Osobně se domnívám, že na 99% bude tento předběžný návrh změněn a derby s HC Rodos se určitě dočkáme.“

Zpráva od ČSLH říká, že Vrchlabí i Trutnov mají stejně jako loni zůstat ve skupině Západ, kdežto postupující Dvůr Králové je zařazen do skupiny Střed. „Umístění celku HC RODOS Dvůr Králové do skupiny Střed je opravdu šokující,“ řekl Jakubec, s jehož slovy souhlasí i zástupci Trutnova a Dvora Kralové.

I tam totiž předběžné rozdělení týmů našlo velice negativní ohlas. Nikdo si pochopitelně nechce nechat ujít atraktivní podkrkonošská derby, na která se těší nejenom hráči, ale hlavně hokejoví fanoušci.

Sportovní manažer Vrchlabí sice uznal, že dělení do skupiny je komplikované, nezařazení Dvora Králové do skupiny západ je však podle něj nepřijatelné. „Loňské rozdělení, které pro nás také nebylo nijak výhodné, jsme akceptovali, protože rozdělení do skupin není v této soutěži nikdy jednoduché. Ten letošní návrh je pro náš klub absolutně neakceptovatelný a budeme bojovat všemi prostředky pro jeho změnu,“ uvedl Jakubec.

Nadějí zůstává fakt, že rozdělení do skupin je opravdu jenom předběžné a po stížnostech od všech zainteresovaných klubů dojde k pochopitelné opravě a Vrchlabí i Trutnov o derby s Dvorem Králové nepřijdou. „Osobně se domnívám, že na 99% bude tento předběžný návrh změněn a derby s HC Rodos se určitě dočkáme,“ uzavřel Jakubec.