HC Stadion Vrchlabí – Venku výhra + doma prohra = udržení na vedoucí příčce
A Team

Venku výhra + doma prohra = udržení na vedoucí příčce

21.11.2016
Jan Přikryl

Při svátečním čtvrtku a třetí listopadové sobotě bylo na programu patnácté a šestnácté kolo západní skupiny druhé hokejové ligy. V patnáctém kole stojí za zmínku osmnácti gólový souboj Klášterce proti Děčínu, kde nakonec uspěli hostující Medvědi. V šestnáctém kole se zrodilo pro někoho překvapení na ledě Klatov, kde nedokázali bodovat hokejisté Řisut.

15. kolo

Sokolov se oklepal z debaklu, na vítězství to nestačilo

Důležité utkání o každý bod proti sobě svedly celky Sokolova a Bíliny. Poslední výběr západního žebříčku schytal o kolo dříve málo vídaný debakl 11:0 a ve druhém domácím klání v řadě měl co napravovat. Střetnutí plné napínavých momentů Západočeši dotáhli do prodloužení, kde však jásali Podkrušnohorci. Ve třetí minutě nastaveného času unikl Martin Baránek, jenž zařídil Drakům bod navíc a jeho tým tak v tabulce zůstává bodově vyrovnaný s Trutnovem.

HC Baník Sokolov – HC Draci Bílina 3:4 v prodloužení (1:2, 1:1, 1:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Kukla (Čejka), 38. Novák (Čejka, Kukla), 50. Čejka (Kukla, Trapl) – 12. Böhm (Čmolík, Petráš), 17. Baránek (Procházka, Nedrda), 36. Čmolík (Petráš), 63. Baránek (Nedrda).

Klášterec nejdříve desítku rozdal, pak ji obdržel

Návštěvníci svátečního hokeje v Klášterci nad Ohří na čtvrteční utkání asi jen tak nezapomenou. Hokejisté jim připravili dohromady osmnáct gólů, deset z nich měl na svědomí hostující Děčín. Co je ještě zajímavější, Klášterec v minulém střetnutí rozmetal Sokolov 11:0, tentokrát sám neoblíbenou desítku obdržel a k bodům týmu z města na Chomutovsku nestačilo ani osmkrát překonat soupeřova brankáře. Zkrátka a jednoduše – obrany dnes nebyly doma ani na jedné straně barikády. Oba celky od sebe v tabulce dělí jediný bod.

HC Klášterec nad Ohří – HC Děčín 8:10 (1:1, 2:7, 5:2)
Branky a nahrávky: 19. Strunz (Vrtek), 28. Strunz (Vrtek, Hrdlička), 31. Mála (Charousek), 44. Strunz (Kuncl, Cestr), 45. Hrdlička (Strunz, Vrtek), 48. Deveri (Zdeněk), 48. Tupý (Charousek, Kaššák), 60. Cestr (Vrtek, Charousek) – 6. Zdvořáček (Fajgl), 22. Faigl (Zajan, Oliverius), 23. Sýkora (Volráb, Hašek), 25. Volráb (Sýkora, Vaněk), 27. Sýkora (Volráb, Hašek), 28. Molnár, 33. Molnár (Faigl, Zajan), 37. Faigl (TS), 50. Volráb (Zdvořáček, Chmel), 59. Vacek (Hašek, Vaněk).

Trutnov na předešlé úspěchy nenavázal, bere bod

Trutnovští litují především pokaženého závěru základní hrací doby, těsné vedení si nedokázali podržet na hokejkách a necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou inkasovali. Co víc, zápas pro Klatovy vyhrál stejný hokejista, který skóre srovnal ve třetí třetině na 3:3. Jiří Uhlík poslal puk do sítě ještě dříve, než vypršela první minuta prodloužení. SHC je pouhé dva bodíky za třetí příčkou pořadníku.

HC BAK Trutnov – SHC Klatovy 3:4 v prodloužení (1:0, 1:2, 1:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Abrahám (Hlaváček), 31. T.Půlpán (A.Půlpán), 45. Smékal – 23. Houfek (Topinka), 37. Špaček (Topinka), 59. Uhlík, (Špaček), 61. Uhlík (Topinka, Špaček).

Jablonec přetlačil Kobru a je v kontaktu s první trojicí

Další měření sil, na jehož rozlousknutí nestačila normální hrací doba. Duel jabloneckých Vlků a pražské Kobry sliboval napjatou podívanou, což se potvrdilo. Zápas jako na houpačce měli s plným ziskem málem v kapse muži z hlavního města. Jenže Severočeši dvaapadesát vteřin před koncem třetí třetiny naplánovali jiný průběh. Nejdříve zásluhou Kamila Bříška vyrovnali a třináct sekund před začátkem nájezdu ukončil prodloužení Tomáš Zeman. Vlci mají díky těsnému úspěchu stejně bodů jako třetí Řisuty.

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Kobra Praha 4:3 v prodloužení (1:0, 0:1, 2:2 – 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Mulač (Brokeš, Pavlů), 49. Peřina (Bříška, Šulc), 60. Bříška (Moravec, Šulc), 65. Zeman (Mulač) – 30. Matějček (Semrád), 42. Antončík (Jedlička, Jakeš), 56. Švaříček (Pulkrab).

Nejlepší hráčské výkony 15. kola

Jiří Charousek – Klášterec (0+3), Vladislav Vrtek – Klášterec (0+4), Martin Štrunz – Klášterec (3+1), Jaroslav Hašek – Děčín (0+3), Daniel Volráb – Děčín (2+2), Tomáš Faigl – Děčín (2+2), Jan Topinka – Klatovy (0+3), Jiří Uhlík – Klatovy (2+0)

Trenér kola: P.Hlaváč – Vrchlabí

Jeho tým se dokázal oklepat z nepovedeného derby proti Trutnovu a dokázali vyválčit výhru na ledě nebezpečných Řisut

All-Star 15. kola

Jiří Stejskal (Jablonec) - Tomáš Zeman (Jablonec) Martin Klement (Vrchlabí) - Vladislav Vrtek (Klášterec) Daniel Volráb (Děčín) Martin Štrunz (Klášterec)

16. kolo

Bílina tentokrát nastavenou pětiminutovku nezvládla

O posun na lepší než předposlední místo pořadníku usilovali bílinští Draci v utkání s Jabloncem nad Nisou. Jenže nezačali vůbec dobře, po první třetině prohrávali 0:2 a pomohla jim až vydařená prostřední část. Po čtyřiceti minutách odcházeli do kabin s těsným náskokem. Ten však Vlci odmazali, Pavlů ve 44. minutě vyrovnal a zhruba v polovině prodloužení ukradl mač pro hosty Jan Šulc. Bílina – na rozdíl od předchozího duelu – tentokrát nastavenou pětiminutovku nezvládla. Jablonec si po porážce od Kobry přilepšil.

HC Draci Bílina – HC Vlci Jablonec nad Nisou 3:4 po prodloužení (0:2, 3:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Čmolík (Šefl), 27. Procházka (Nedrda, Machač), 31. Nedrda (Baránek, Machač) – 14. Nevyhoštěný (Havlas, Gecko), 15. Moravec (Peřina, Bříška), 44. Pavlů (Nevyhoštěný, Havlas), 63. Šulc (Pavlů).

Řisuty potřetí za sebou bez bodu, padly v Klatovech

Hokejisté Řisut toužili naskočit na vítěznou vlnu, leč v Klatovech se nedočkali. Domácí využili chutě dotahovat přední příčky žebříčku a dvěma brankami v 11. minutě střetnutí soupeři odskočili. Matěj Kos sice ještě snížil během druhé periody na rozdíl jedné trefy, ale následovaly další dvě radosti Klatovských. Řisutským na body nestačily ani dvě branky ze třetí třetiny. Za domácí dvakrát v zápase skóroval Michal Špaček. Hosté potřetí v řadě odešli z ledu s prázdnou.

SHC Klatovy – HC Řisuty 4:3 (2:0, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 11. Špaček (Švarc), 11. Uhlík (Tulačka, Pacanda), 45. Špaček (Uhlík, Topinka), 46. Švarc (Uhlík, Krliš) – 26. Kos (Matula), 47. Brém (Janeček, Sedláček), 57. Hegenbart (Záleský, Babický).

Trutnov musel zase do prodloužení, nakonec padl v nájezdech

Kobra Praha i Trutnov dobře tuší, jaké to je nedokončit duel během vymezené šedesátiminutovky. Zatímco klub z hlavního města musel do prodloužení či nájezdů podruhé za sebou, Východočeši dokonce potřetí. Domácí družina vedla 2:0, Trutnovští nicméně dorovnali a když nerozhodlo nastavených pět minut, určovala vítěze trestná střílení. Rozlousknul je muž Kobry Praha Michal Slanina. Pražané vlastní stejně bodů jako první Vrchlabí, avšak čítají horší skóre.

HC Kobra Praha – HC BAK Trutnov 3:2 po nájezdech (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Antončík (Jedlička, Jakeš), 15. Vlach (Matějček, Slanina), rozhodující nájezd Slanina – 20. Beneš, 44. Kysela.

Děčín oplatil Sokolovu říjnovou porážku

Osmnáct vstřelených branek v posledních třech zápasech, taková je bilance Děčína. Dobrou mušku Medvědi potvrdili také doma proti Sokolovu, soka ze Západu Čech – minimálně co se týče „gólování“ – k ničemu nepustili. Klub z Ústeckého kraje nabídl divákům dohromady čtyři kotouče za brankářem Hruškou, Děčínští rozložili přesná zakončení do všech tří třetin. Oplatili tak Západočechům prohru z předchozího vzájemného měření sil. Sokolov padl počtvrté bez přerušení.

HC Děčín – HC Baník Sokolov 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Vaněk (Volráb, Zajan), 23. Zajan (Volráb, Hašek), 36. Sýkora (Fojt, Vacek), 55. Zdvořáček (Volráb, Hašek).

Nejlepší hráčské výkony 16. kola

Jiří Charousek – Klášterec (2+0), Vladislav Vrtek – Klášterec (0+2), Jaroslav Hašek – Děčín (0+2), Daniel Volráb – Děčín (0+3), Michal Špaček – Klatovy (2+0), Jiří Uhlík – Klatovy (1+2)

Trenér kola: P.Vostřák - Klatovy

Jeho tým dokázal, zvládnou čtyři z posledních pěti duelů.

All-Star 16. kola

Martin Michajlov (Děčín) - Michal Špaček (Klatovy) Martin Matějček (Vrchlabí) - Jiří Uhlík (Klatovy) Jaroslav Hašek (Děčín) Jiří Charousek (Klášterec)

Program 17. kola – Sobota 26. 11. 2016

Klášterec – Klatovy 17:00, Kobra Praha – Řisuty 17:00, Děčín – Bílina 18:00, Trutnov – Jablonec 18:00