HC Stadion Vrchlabí – Naše hokejisty čeká druhý zápas v sezóně

Naše hokejisty čeká druhý zápas v sezóně

30.07.2008
Jan Pečeňák

Ke druhému přípravnému utkání zajíždí vrchlabští hokejisté do Hradce Králové a jistě by rádi napravili výsledek z posledního vystoupení s Chrudimí. Pro našeho východočeského rivala to bude narozdíl od našeho celku první utkání v nové sezóně. Hradeckým hokejistům totiž začala příprava na ledě až v neděli 27.7. Utkání začíná v pátek na hradeckém zimní stadionu již v 10:00.

Zimní Stadion v Hradci Králové
1.8.2008 10:00
HC VCES Hradec Králové 2. Přípravný zápas HC Vrchlabí

Soupisky

HC VCES Hradec Králové: Koutský, Luňák, Brož - Burian, Drtina, Filip, Hendrich, Karlíček, Lesák, Pazdera, Seidl, Sláma, Spudil, Wonfor - Fořt, Hruška, Ježek, Jindřich, Kadlec, Kočan, Koudelka, Luštinec, Moskal, Nedorost, Pospíšil, Ropický, Roubík, Suchý, Šejnoha, Šimoníček, Úlehla, Volráb, Berger, Březina

HC Vrchlabí: Ševčík, Šťůrala – Bendik, Chaloupka, Chatrnúch, Galvas, Jaroměřský, Matějíček, Vála, Wagenhoffer – Beck, Divíšek, Fiedler, Gajovský, Gengel, Horčička, Hruška, Knebl, Kříž, Látal, Pajič, Plodek, Rod, Rusnák, Zavacký

V prvním přípravném utkání naši hokejisté podlehli Chrudimi

První třetina přinesla poměrně vyrovnaný hokej, v něm ale měli přece jen převahu hráči Vrchlabí. Hned první vážnější příležitost hokejistů z Krkonoš znamenala rozsvícení červeného světla. Po zaváhání domácí obrany poslal Ladislav Gengel do velké šance osamoceného Roka Pajiče před brankou Chrudimi. Slovinský reprezentant se nijak nerozpakoval a střelou z voleje překonal brankáře Němce – 0:1. Do konce úvodního dějství se spíše vylučovalo než hrálo, žádná z přesilovek však ukazatelem skóre nepohnula. Prostřední dvacetiminutovka začala pro hosty nepříjemnou ranou. Uteklo 47 vteřin a Chrudim srovnala na 1:1. Petr Suchý totiž nahodil puk před bránu, kde kotouč obratně tečoval Jan Šeda. Vyrovnaný stav trval pouze čtyři minuty. Domácí dostal do vedení chytrou ránou Petr Bělohlávek, když po Bláhově nahrávce překonal brankáře hostí a dostal domácí poprvé v utkání do vedení – 2:1. Ve 37. minutě nestačil chrudimský gólman Němec na trvalý tlak ve svém hájemství při přesilovce za domácí hru v šesti. Pět sekund před koncem této výhody pro hosty kapituloval po střele Davida Galvase. Srovnáno – 2:2. Ve třetí dvacetiminutovce Chrudim přidala na tempu, častěji se dostávala do útočných akcí. Domácí hokejisty nezabrzdil ani Šafaříkův faul, po němž pokračovali v útočných snaženích. A tak ve 47. minutě se domácí dostali opět do vedení, když se trefil Tomáš Martinec. O chvíli později fauloval Jiří Matějíček a Vrchlabí hrálo v oslabení. V něm dokázala Chrudim navýšit své vedení. Lukáš Valko od modré čáry našel přesným pasem před brankou Pavla Beránka, ten jemně usměrnil kotouč do branky krkonošského celku – 4:2. V závěru se hosté pokusili o vyrovnání nepříznivého výsledku, zvýšili svou aktivitu a dobývali vystavěnou chrudimskou tvrz, ale bez úspěchu.