HC Stadion Vrchlabí – Podaří se Vrchlabí obrat Kobru o domácí neporazitelnost?
A Team

Podaří se Vrchlabí obrat Kobru o domácí neporazitelnost?

02.10.2015
Tomáš Brož

Do pátého zápasu sezóny nastoupí hráči HC Stadion proti velmi kvalitní Kobře Praha. Vrchlabí čeká vskutku těžký oříšek. Kobra je tradičně jedním z nejtěžších soupeřů v druhé lize a navíc bude hrát v domácím prostředí, kde se Vrchlabí od návratu do druhé ligy nepodařilo zvítězit.

Pro diváka se bude jednat o velice atraktivní utkání. Oba celky před začátkem sezóny avizovaly útok na přední příčky tabulky. Vstup do ostrého zápasového tempa však mají oba týmy rozdílný. Kobra si zatím drží vysoký standart. Má na kontě pět zápasů a připsala si jedinou porážku. Pražský tým zaváhal na hostující půdě proti táborským Kohoutům poměrem 1:4 a právě za Táborem se řadí na třetí příčku. S nepříjemnými Kohouty si však nevědělo rady ani Vrchlabí, které se s nimi utkalo v minulém kole. Ačkoli Vrchlabí do utkání vstoupilo aktivně a v první periodě vedlo 2:0, zápas nakonec skončil výhrou 5:3 pro hosty. Krkonošští hráči mají zatím na kontě dvě výhry, dvě porážky a zápas k dobru. S šesti body jim patří jedenáctá pozice a úvod snů to tedy zrovna není. Ze dvou zápasů a dočasného jedenáctého místa ale nelze cokoliv dedukovat. Sezóna se pomalu rozjíždí a občas se vyskytne nějaké to zaváhání. Po posledním prohraném zápase na domácím ledě se tak Vrchlabí pokusí odvézt z hlavního města plný bodový zisk a napravit si pošramocenou reputaci u fanoušků. Poslední měření sil, které proběhlo v minulé sezóně, vyznělo vždy lépe pro tým, který hrál na svém ledě. Nejprve HC Stadion porazil doma HC Kobra Praha 6:3 a následně v Praze prohrál 5:9. Jako favorit tak do utkání vstupuje domácí Kobra, v čele s kapitánem Jiřím Jakešem. Středočechům hraje do karet domácí prostředí i dosavadní výsledky, které je vynesly k vrcholu tabulky. Cesta vrchlabského týmu za dalšími body začíná v sobotu 3. října od 18:00.