HC Stadion Vrchlabí – Celé Vrchlabí už se těší na European Trophy, co to ale vlastně je?
A Team

Celé Vrchlabí už se těší na European Trophy, co to ale vlastně je?

23.08.2013
Tomáš Pavlík

31. 8. zažije vrchlabská Elektromont Aréna svátek hokeje. V Podkrkonoší se totiž odehraje prestižní utkání v rámci European Trophy HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Tappara Tampere (FIN).

Představení European Trophy

Letos se hraje již čtvrtý ročník této soutěže, která by měla nahradit zaniklou Ligu mistrů. Mnoho klubů ale stále bere European Tropy jenom jako přípravu.

Týmy jsou rozděleny do čtyř divizí (Severní, Jižní, Východní a Západní) po osmi členech, z nichž ty nejlepší + pořadatel finálového turnaje a nejlepší tým na druhém místě ze všech divizí postupují právě do finálového turnaje. Ten se letos uskuteční v hlavním městě Německa, tedy v Berlíně.

Sedm klubů je i z České Republiky, a to: Chomutov, Sparta, Plzeň, Mountfield HK, Liberec, Brno a právě Pardubice. Dále v soutěži hrají švýcarské, švédské, finské, německé a rakouské týmy. Jednoho účastníka pak dodalo i Slovensko, za které hraje v soutěži tým KHL Slovan Bratislava.

Předchozí vítězové European Trophy:

2010 – Eisbären Berlín (GER)
2011 – Red Bull Salzburg (AUS)
2012 – Luleå HF (SWE)

Pozvánka na ET

Do svých kalendářů si vyznačte červeně 31.8., 18:00, Vrchlabí, ET!